بازاریابی پنهان چیست؟ وادار کردن مردم به صحبت درباره محصول ما

جواب پرسش بازاریابی پنهان چیست، شباهت زیادی دارد به جواب سوال پلیس مخفی چیست. در بازاریابی مخفی هیچ اثری از یک بازاریاب حرفه ای به چشم مردم نمی آید.

در تبلیغات پنهان کسی متوجه نمی شود که در پشت داستانی که می بیند، یک کسب و کار فعالیت تبلیغاتی دارد. او نمی داند قرار است با این داستان یا کار هنری ذهنیتش نسبت به یک کالا یا خدمت به سمت مثبت گرایش پیدا کند.

بسیاری از شما خوانندگان عزیز می دانید که بازاریابی پنهان (stealth marketing) چیست. اما شاید بد نباشد با هم به جنبه های دقیق تر این نوع بازاریابی بپردازیم. بسیاری از افراد معتقدند که بازاریابی مخفی یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی محسوب می شود. با هم ببینیم چرا؟

بازاریابی پنهان چیست؟

هنوز که هنوز است حرف مردم موثرترین ابزاری است که فروش یک جنس یا خدمت را افزایش می دهد. کافی است در یک دورهمی رفقا یا گروه واتساپ دوستان، یک نفر از یک جنس یا خدمت تعریف و تمجید کند. کار تمام است!

کمپین بازاریابی پنهان یک راه میانبر نسبت به روش های تبلیغاتی متداول به شمار می رود. به قدری در طول شبانه روز تبلیغات مستقیم در حال بمباران ذهن مخاطبان هستند که تا می فهمند کسی قصد فروش یک جنس به آنها دارد، جبهه می گیرند و در برابر آن مقاومت می کنند.

بنابراین باید راهی تازه بیابیم که به طوری آرام و مخفی، پیام بازاریابی خود را به افراد القا کنیم. اگر ما بدانیم در چه لحظه ای مخاطبان ما بیشترین آمادگی را برای پذیرش پیام بازاریابی دارند، کار آسان می شود. در همین لحظه باید بدون برانگیختن گارد مخاطب نسبت به تبلیغ، حرف خود را بزنیم.

می توان بازاریابی پنهان را به پرواز هواپیماهای رادار-گریز تشبیه کرد. بازاریابی مخفی یک روش جایگزین برای تبلیغات مستقیم به شمار می رود. این روش نرم تر و آرام تر است و شخصی تر از روش های سنتی تبلیغات، عمل می کند.

پاسخ سوال بازاریابی پنهان چسیت را در یک خط بنویسیم:

هر گونه فعالیتی برای معرفی یک کالا یا خدمت از طریق راه انداختن و پخش کردن همهمه و صحبت با روشی که دیرتر توسط افراد درک می شود.

بازاریابی همهمه همان بازاریابی پنهان است

در بازاریابی سنتی، ما پیام خود را با صدای بسیار بلند برای همه فریاد می زنیم. در بازاریابی پنهان، پیام ما نقل هر محفل است و به صورت نجوا در گوش هر فرد گفته می شود. به همین دلیل به این نوع مارکتینگ، بازاریابی همهمه یا Buzz marketing هم گفته می شود.

تاکید بازاریابی پنهان روی کدام خصوصیت محصول باشد؟

در بازاریابی پنهان روی مهم ترین خصوصیت یک محصول یا خدمت تاکید می شود. بهتر است در بازاریابی مخفی، همان خصوصیتی را در نظر بگیریم که کالا را به جنسی «باحال» تبدیل می کند.

آن وقت است که تبلیغات پنهان همه را تشویق می کند درباره محصول ما صحبت کنند. مخاطبان، واژه های تبلیغاتی را خودشان برای محصول ما اختراع می کنند. بسیاری از آنها بدون این که قصد بازاریابی برای ما داشته باشند، بیشترین فروش را برای ما ایجاد می کنند.

هدف بازاریابی پنهان چیست؟

هدف اصلی بازاریابی پنهان این است که گروه موثری از مخاطبان را به صحبت درباره محصول ما وادار نماید، بدون این که از نظر بقیه یک تبلیغ به نظر برسد.

شاید یک مثال در اینجا قضیه را روشن تر کند. اصلا فرض بگیریم کسب و کار ما مانند صنعت دخانیات نه تنها اجازه تبلیغات مستقیم ندارد بلکه باید روی کالای خود تصاویر و جملاتی علیه خودش درج نماید. حالا چگونه به تبلیغات پنهان می پردازیم؟

تبلیغات دخانیات: پنهان ترین نوع تبلیغات

حالا به فکر می افتید. بینید در چند فیلم سینمایی صحنه سیگار کشیدن بازیگران و هنرپیشه های معروف را دیده اید. آیا یکی از صحبت های داغ در بین نوجوانان و جوانان طعم و بوی سیگار نیست؟ این همهمه از کجا آغاز شده است؟ ربطی می بینید؟

آیا هیچ فکر کرده اید اگر در یک صحنه فیلمبرداری در دست یکی از بازیگران یک برند خاصی از سیگار دیده شود، چند نفر در مورد آن صحبت خواهند کرد؟ اگر تصاویر ممنوع یک ورزشکار معروف که در خفا سیگار می کشیده، منتشر شود، کدام سوال اول به فکر طرفداران او می رسد؟

اینها نمونه هایی از مخفی ترین نوع تبلیغات بود. اکنون نوبت شماست. شما چند نمونه از تبلیغات مخفی را نام ببرید.

چرا بازاریابی پنهان بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است؟

سه دلیل عمده باعث شده است که بسیاری از کسب و کارها به جای انجام سرمایه گذاری روی تبلیغات مستقیم به تبلیغات پنهان روی بیاورند. در واقع سه عاملی که مسبب عدم کارآیی بازاریابی مرسوم بوده، عامل پیشبرد بازاریابی پنهان شده اند. این موارد را با هم بررسی می کنیم:

  • انتقاد روزافزون علیه صنعت بازاریابی و تبلیغات. این نقدپردازی ها نه فقط از بیرون که از سوی برخی از بازاریاب های مطرح جهان وجود دارد. این افراد معتقدند حتی یک تبلیغات تلویزیونی سی ثانیه ای هم نمی تواند برند ما را به شهرت لازم برساند. پس باید به مدل های دیگری فکر کرد.
  • کاهش کارآیی روش های سنتی بازاریابی. با توجه به وجود شبکه های بسیار پرتعداد رادیو، تلویزیون و گروه های بی شمار در شبکه های اجتماعی، مخاطبان به گروه های بسیار کوچک تقسیم شده اند. رسیدن به این سگمنت های کوچک مخاطبان با تبلیغات مستقیم بسیار دشوار شده است.
  • تکنولوژی، فرار از تبلیغات را میسر کرده است. چند اپلیکیشن می شناسید که به شما اجازه می دهند بدون تبلیغات از آنها استفاده کنید؟ آیا شما در آپارات یا یوتوب از دکمه رد کردن تبلیغات استفاده کرده اید؟

چکیده

حجم تبلیغات مستقیم به قدری زیاد شده است که مردم در برابر هر تبلیغی گارد می گیرند. بازاریابی پنهان از افراد غیربازاریاب اما موثر استفاده می کند تا بدون فریاد، به آرامی پیام تبلیغاتی خود را بیان کند. این پیام توسط برخی افراد عادی به طور ناخواسته و بدون قصد بازاریابی به موضوع صحبت در گروه ها و بین دوستان تبدیل می شود.

کاهش کارآیی روش های تبلیغاتی پیشین یکی دیگر از عللی است که بازاریابان امروزی را به سمت استفاده از بازاریابی پنهان سوق داده است. به همین دلیل، بازاریابی پنهان بیشتر از بازاریابی مستقیم مزیت کاربردی پیدا کرده است.

ما در آینده درباره انواع بازاریابی پنهان و دو تا از تکنیک های پرطرفدار آن با یکدیگر صحبت خواهیم کرد. پس لطفا با ما باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ