بازاریابی پیامکی چیست؟ شاه کلید ارتباط با همه مشتریان در هر جا!

بازاریابی پیامکی چیست

شاید دیدن عبارت «بازاریابی پیامکی چیست؟» در نگاه اول ما را به یاد انبوه پیامک های تبلیغاتی بیندازد که ربطی به ما نداشته اند. اشتباه نکنیم: آن موارد نامش بازاریابی پیامکی یا SMS marketing نیست. برعکسِ مزاحمت های پیامکی، استفاده از پیامک و به طور کلی، پیام متنی یکی از روش های موثر بازاریابی دیجیتال محسوب می شود.

ما با پیامک می توانیم هر مشتری را در هر جایی که باشد دوباره با تجربه خوب قبلی که با ما داشته درگیر کنیم. برای این که بیشتر و دقیق تر بدانیم، ابتدا در مورد موضوع بازاریابی پیامکی چیست صحبت می کنیم و سپس به مزایای آن می پردازیم. پس با ما بمانید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

مشتریان ما امروزه مدام در حال جابه‌جایی و حرکت هستند. هر جا که هستند باشند، حتما موبایل دارند و حتما پیامک ها به آنها می‌رسد. آنها حتما نام یا شماره فرستنده و ابتدای پیامک ها را می خوانند. بازاریابی یعنی درک آنچه مشتری قطعا انجام می دهد.

پیامک چیست؟

اما پیش از این که ببینیم بازاریابی پیامکی چیست، می خواهیم ببینیم در علم ارتباطات: پیامک چیست؟ پیامک یا SMS که مخفف عبارت انگلیسی Short Message Service است به خدمات ارسال پیام متنی گفته می شود. امروزه تقریبا همه وسایل ارتباطی از راه سیم کارت موبایل، اینترنت و حتی گاهی خطوط ثابت تلفن می توانند پیامک دریافت کنند.

برای فرستادن پیامک از پروتوکل های استاندارد ارتباطات استفاده می شود. سرویس های میانجی هم وجود دارد. سرویس میانجی می تواند پیام متنی را به پیام شفاهی (صوتی) تبدیل کند و آن را برای خطوط تلفن ثابت ارسال نماید.

دوباره برگردیم به موضوع اصلی: بازاریابی پیامکی چیست؟ اگر اطلاعات کمپین تبلیغاتی یا پیام های تعاملی با اهداف بازاریابی را از راه پیامک یا پیام متنی برای کسی بفرستیم، بازاریابی پیامکی انجام داده ایم. بهتر است از بازاریابی پیامکی برای مطلع کردن مشتریان از موارد زیر استفاده کنیم:

  • پیشنهادهایی با مهلت زمانی کوتاه
  • به روز رسانی مهم
  • اطلاعاتی که قبلا مشتری رضایت خودش را برای دریافت آنها اعلام کرده است

به نظر می رسد این تعریف برای برخی از همراهان گرامی سخت بود. اصلا نگران نباشید. در ادامه با تشریح جزییات تعریف بالا دید تازه ای به بازاریابی پیامکی پیدا خواهیم کرد. در ادامه خواهیم دید چگونه به کارگیری بازاریابی پیامکی به تقویت استراتژی دیجیتال مارکتینگ ما منجر خواهد شد.

بازاریابی پیامکی: ارتباط با همه در هرجا

این یک راز نیست! برقرار نگه داشتن ارتباط با مشتریان زحمت دارد. ما نمی توانیم منتظر مشتریان بمانیم که هر وقت خودشان خواستند سراغ ما بیایند. ما باید وارد عمل شویم و به جایی برویم که مطمئن هستیم به آنها دسترسی دارند.

این روزها کسی انتظار ندارد ما راه بیفتیم و در خانه یا محل کار تک تک مشتری ها برویم، می گویند دیوانه شده ایم! اما می توانیم کار بهتری انجام بدهیم:

اس ام اس بزنیم.

امروزه موبایل یا همین تلفن همراه به جزء لاینفک زندگی همه نوجوانان و بزرگسالان تبدیل شده است. موبایل همه جا با آنهاست حتی در اتاق خواب، حتی در سفر. بنابراین، فرستادن پیامک مستقیم ترین راه ارتباطی ما با مشتریان به شمار می رود. همین امر جذابیت بازاریابی پیامکی را دو چندان می کند. اگر به درستی از بازاریابی پیامکی استفاده کنیم، یکی از موثرترین راه های افزایش فروش است.

بازاریابی پیامکی موفق، قوانین خودش را دارد

تا این جا دقیق ترین تعریف ممکن برای سوال «بازاریابی پیامکی چیست؟» را صحبت کردیم. حالا ببینیم چه نکاتی را در بازاریابی پیامکی باید رعایت کنیم تا مشتری ها جذب ما شوند.

اخذ اجازه از مشتری

اولین و مهم ترین نکته: از مشتری خود برای فرستادن پیامک اجازه بگیرید. اگر برای مشتری بر خلاف میل او پیامک بفرستیم، چه حسی نسبت به کسب و کار ما پیدا می کند.

شاید مکمل این نکته، اختیار خارج شدن از لیست پیامک باشد. همیشه به مشتری این امکان را بدهیم که هر لحظه بتواند از لیست پیامک خارج شود.

زمان رسیدن پیامک به مشتری

بیشتر ما نسبت به ایمیل حساس نیستیم. شاید روزی یک تا دو بار ایمیل چک کنیم. اما تقریبا همه ما به پیامک بسیار حساس هستیم. بیشتر ما تقریبا بلافاصله پس از دریافت پیامک آن را می بینیم.

بنابراین پیامک یک راه تقریبا فوری برای ارتباط است. این یک مزیت بزرگ برای بازاریابی پیامکی است که ما نباید از آن سوءاستفاده کنیم.

پیامک ما نباید در روز و ساعتی نامناسب مخاطب را به سمت موبایلش بکشاند. آیا مشتری ما ساعت دو نصفه شب از پیام حراج سی درصدی ما استقبال می کند؟ بنابراین، هرگز پیامک خود را در تعطیلات رسمی و پس از ساعت ده شب نفرستیم.

ذکر نام کسب و کار یا برند در پیامک

به صورت عادی ما در پیامک ها نام خود را ذکر نمی کنیم. اما در بازریابی پیامکی فقط یک شماره چند رقمی به عنوان فرستنده به چشم مشتری می آید. بنابراین فراموش نکنیم که برند یا کسب و کار خود را در ابتدای پیامک ذکر کنیم.

بازاریابی پیامکی به عنوان استراتژی مکمل در بازاریابی دیجیتال

یکی از جذابیت های دیجیتال مارکتینگ این است که کانال های بسیار متنوعی در اختیارمان هستند. ما می توانیم بهترین کانال را برای فرستادن پیام تبلیغاتی خود از بین آنها انتخاب کنیم.

بازاریابی پیامکی و بازاریابی ایمیلی دو نمونه از راه های مکمل در بازاریابی آنلاین به شمار می روند. از پیامک برای فرستادن پیام‌های نسبتا فوری با محدودیت زمانی استفاده کنیم. در ایمیل اطلاعات بیشتر و کامل درباره هر پیام دیگری را می توانیم بفرستیم.

چکیده

برای درک این که بازاریابی پیامکی چیست، ابتدا درباره پیامک یا اس ام اس اطلاعات دقیق تری باید داشته باشیم. فرستادن پیام متنی حاوی اطلاعات کمپین تبلیغاتی یا پیام های تعاملی را بازاریابی پیامکی یا SMS marketing می نامیم.

با توجه به نگاه مردم امروز به پیامک به عنوان یک کانال نسبتا فوری تبادل پیام، این کانال اهمیت زیادی در دیجیتال مارکتینگ دارد. فرستادن اطلاعات دارای محدوده زمانی کوتاه یا به روز رسانی های مهم از این کانال بسیار موثر است.

با توجه به دسترسی این کانال به مشتریان در هر زمان و مکان برای موفقیت در بازاریابی پیامکی حساسیت بیشتری باید به خرج دهیم. اخذ اجازه از مشتری، توجه به روز و ساعت دریافت پیامک توسط او و ذکر نام کسب و کار در اوایل پیام ارسالی چند مورد از نکاتی هستند که باید رعایت کنیم.

1 دیدگاه

  • ممنونم محتوای خوب و جالبی بود. این روزا که دیگه کسی حتی به تبلیغات لوله بازکنی برچسب های تو کوچه خیابونم نگاه نمیکنه و اینترنتی سفارش میده، امیدوارم این طرح صیانت از فضای مجازی نتونه راحتی و سرعت توی کارها رو از مردم بگیره و به جاش کسب و کارهای آنلاین روز به رو ز رونق بگیرن، طرف الان برای لوله بازکنی هم اینترنتی سفارش میده چه برسه به سایر کارهای مهم که به اینترنت وابسته هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ