پادکست چیست + آموزش ساخت پادکست (هر آنچه که لازم است بدانید)

پادکست چیست

آموزش پادکست چگونه است؟ اصطلاح پادکست چیست که برخی مواقع به اشتباه به عنوان پاکدست چیست، جستجو می شود، یکی از جستجوی های روز گوگل است. بدون شک تا به حال برای شما سوال پیش آمده که پادکست چیه؟ یا تولید پادکست چگونه است؟ ممکن است روزانه شما پادکست های زیادی را گوش دهید، اما ندانید که نام آنها پادکست است. پادکست که نوعی قطعه صوتی به حساب می آید، یک روش نوین برای انتشار محتوا به صورت صوتی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با معنی پادکست و چیستی آن در اختیار شما قرار دهیم.

پادکست چیست
همه چیز درباره پادکست

پادکست چیست؟

در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، بدون شک تا به حال صدها بار به برنامه های رادیویی مختلف گوش داده اید و در یک ساعت خاص منتظر پخش قسمت جدید بوده اید. پادکست ها دقیقا مانند برنامه های رادیویی سریالی هستند. تفاوت پادکست ها با برنامه های رادیویی این است که شما قدرت انتخاب دارید. شما میتوانید انتخاب کنید به چه پادکستی و در چه زمانی گوش دهید. حتی می توانید انتخاب کنید که پادکست مورد نظر با چه سرعتی برای شما پخش شود. امروزه با دیجیتالی شدن بسیاری از فرایند های زندگی، گوش دادن به پادکست ها و کتاب های صوتی به امری مرسوم تبدیل شده است.
در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، پادکست تعدادی فایل صوتی هستند که به صورت سریالی پخش می شوند. برای آن که بتوانید به قسمت های مختلف یک پادکست گوش دهید، باید در پادکست مورد نظر مشترک شوید. مشترک شدن در پادکست ها اغلب به صورت رایگان است. در برخی موارد نیز برای مشترک شدن در یک پادکست باید هزینه ای را بابت آن پرداخت کنید.. بعد از این که در پادکست مورد نظر مشترک شدید، می توانید به قسمت های مختلف آن پادکست دسترسی داشته باشید.

 

آموزش پادکست
چگونه به یک پادکست گوش دهیم؟

تفاوت پادکست با برنامه های رادیویی این است که هنگام پخش یک برنامه رادیویی امکان به عقب یا جلو بردن برنامه مورد نظر وجود ندارد. اما شما می توانید هنگام گوش دادن به یک پادکست آن را به عقب یا جلو ببرید. از طرفی شما می توانید پادکست مورد نظر خود را دانلود کرده و بار ها به آن گوش کنید. علاوه بر این می توانید در هر مکان و هر زمان به پادکست مورد نظر گوش دهید.

چگونه می توان به یک پادکست گوش داد؟

در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توان در یک پادکست مشترک شد و به آن گوش داد؟ امروزه اپلیکیشن های مختلف و متنوعی برای گوش دادن به کتاب های صوتی و پادکست ها وجود دارند. می توان یکی از این اپلیکیشن ها را نصب کرد و با یافتن پادکست مورد نظر در آن مشترک شد. بسیاری از اپلیکیشن ها که برای کتاب های صوتی طراحی شده اند، اقدام به پخش پادکست های مختلف نیز می کنند.
در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، اپلیکیشن های مختلفی هستند که به صورت انحصاری برای گوش دادن به پادکست ها تولید شده اند. این اپلیکیشن ها دارای امکانات ویژه ای هستند که پخش پادکست ها را بهتر می کنند. دو اپلیکیشن برتر برای گوش دادن به پادکست های مختلف podcast addict و castbox هستند:
• podcast addict: این اپلیکیشن برای گوش دادن به پادکست های مختلف یک گزینه بسیار مناسب است. شما می توانید در این اپلیکیشن زبان های مورد نظر خود را تیک بزنید تا تنها پادکست های آن زبان برای شما نمایش داده شوند. سپس می توانید پادکست مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس آن را به لیست پادکست های خود اضافه کنید. سپس می توانید در هر زمان و مکانی به پادکست مورد نظر خود گوش دهید. نکته ی جالب توجه در رابطه با این اپلیکیشن این است که شما می توانید با گزینه فعال کردن یادآوری مکان پخش، انتخاب کنید اپلیکیشن مکان پخش پادکست را به خاطر داشته باشد. در این حالت وقتی شما می خواهید پادکست مورد نظر را مجدد گوش کنید می توانید از جایی شروع به گوش کردن کنید که پخش را قطع کرده اید. همچنین در این اپلیکیشن شما می توانید سرعت پخش پادکست مورد نظر را انتخاب کنید، که یک ویژگی بسیار خوب است.
• castbox: این اپلیکیشن نیز یک اپلیکیشن کاربردی برای گوش دادن به پادکست های مختلف است. این اپلیکیشن دارای دو نسخه اندروید و آی او اس است. این اپلیکیشن نیز دارای امکانات بسیار مناسبی است که گوش کردن به پادکست های مختلف را آسان می کند. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن در میان پادکست های مختلف جستجو کرده و پادکست مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

پادکست
تولید پادکست چگونه است؟

پادکست چیست و آموزش ساخت آن

در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، برای این که بتوانید یک پادکست بسازید باید مراحل مختلفی را انجام دهید. این مراحل به شرح زیر هستند:
1. ابتدا محتوای خود را تهیه کنید: ابتدا باید محتوایی که می خواهید از آن پادکست بسازید را تهیه و آماده کنید.
2. محتوای مورد نظر را تبدیل به صدا کنید: در این مرحله باید محتوای مورد نظر را تبدیل به صدا کنید. برای این کار باید در یک محیط بسیار ساکت قرار بگیرید و با استفاده از یک دستگاه ضبط صدای دیجیتال، محتوای متنی را به صدا تبدیل کنید.
3. تدوین صدا را انجام دهید: در این مرحله باید صدای ضبط شده را بررسی و تدوین کنید تا نقص های احتمالی را برطرف کنید.
4. پادکست خود را آپلود کنید: در این مرحله باید با استفاده از سرویس هایی که میزبانی پادکست را انجام می دهند مانند Blubrry، Podbean، libsyn و…، پادکست خود را آپلود کرده و فید RSS را تهیه کنید.
5. پادکست خود را منتشر کنید: در این مرحله می توانید پادکست خود را در اپلیکیشن های معتبر منتشر کنید.

 

آموزش ساخت پادکستمزیت پادکست چیست؟

مزیت پادکست چیست؟

در رابطه با این که پادکست چیست لازم است بدانید، پادکست ها مزیت های بی نظیری دارند. شما می توانید با استفاده از پادکست ها از وقت های مرده ی خود استفاده مفید داشته باشید. بسیاری از ما در طول روز زمان های مرده زیادی داریم. هنگامی که در مترو هستیم، هنگامی که در ترافیک هستیم، هنگامی که پیاده روی می کنیم، هنگامی که ورزش می کنیم و بسیاری از موارد دیگر زمان های مرده هستند. ما می توانیم از این زمان ها نهایت استفاده را ببریم. ما می توانیم در این زمان ها به پادکست های مختلف گوش بدهیم. پادکست های مختلف حاوی اطلاعات مفید و کاربردی هستند. این پادکست ها می توانید مطالب زیادی را به ما آموزش دهند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ