لینکدین چیست

یکی از شبکه های اجتماعی که نام آن را ممکن است بارها شنیده باشید، لینکدین است. اما شاید برای شما سوال باشد که لینکدین چیست؟ کار با لینکدین چگونه است؟ چگونه می توان در سایت لینکدین یا برنامه لینکدین عضو شد؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد. احتمالا شما با شبکه های اجتماعی زیادی کار کرده اید و با شبکه های اجتماعی معروفی مانند اینستاگرام، واتساپ و تلگرام آشنا هستید. در ابتدا باید بگوییم لینکدین شبکه ای اجتماعی متفاوت با شبکه های یاد شده است. ادر ادامه با ما همراه باشید تا آموزش لینکدین فارسی را خدمت شما ارائه کنیم. به لینکدین شبکه اجتماعی کارمند و کارفرما هم می گویند اما چرا؟ با ما همراه باشین.

آموزش جامع لینکدین

لینکدین چیست؟

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم لینکدین یک شبکه ی اجتماعی است که ساختار، اصول و قواعد آن با دیگر شبکه ای اجتماعی فرق می کند. یعنی اگر می خواهید در لینکدین عضو شده و عکس های خود با دوستانتان را منتشر کنید، لینکدین به درد شما نمی خورد. این شبکه اجتماعی بر مبنای تخصص بنا شده است. یعنی کسانی که در این شبکه اجتماعی عضو می شوند، افراد یا شرکت های متخصص هستند که یا به دنبال پیدا کردن یک شغل مناسب هستند و یا به دنبال استخدام یک کارمند مناسب. همچنین لازم است بدانید بسیاری از افراد در این شبکه اجتماعی اقدام به اشتراک گذاری دانش، تخصص و اطلاعات خود می کنند.

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم این شبکه اجتماعی در سال 2002 تاسیس و در سال 2003 به روی اینترنت رفت. فضای این شبکه ی اجتماعی یک فضای رسمی است. اگر شما تخصص و دانش خاصی دارید می توانید در این شبکه اجتماعی عضو شده و یک شغل مناسب پیدا کنید و یا دانش خود را با دیگران به اشتراک قرار دهید. همچنین اگر شما یک شرکت تخصصی دارید می توانید یک حساب لینکدین باز کرده و متخصصان مربوط را استخدام کنید.

عضویت در لینکدین چگونه است؟

linkedin

عضویت افراد در لینکدین چگونه است؟

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم هر فردی می تواند در لینکدین عضو شود. اما اگر شما یک فرد متخصص هستید لینکدین می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما باشد. برای این که بتوانید در شبکه اجتماعی لینکدین عضو شوید می توانید از طریق اپلیکیشن و سایت لینکدین اقدام کنید. اپلیکیشن لینکدین برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس وجود دارد. برای ثبت نام کافی است وارد سایت لینکدین شده و از قسمت ثبت نام برای عضویت اقدام کنید. از طریق اپلیکیشن نیز می توانید وارد اپلیکیشن شده و از طریق پیوستن به لینکدین برای عضویت اقدام کنید. هنگامی که مراحل ثبت نام را انجام دادید می توانید موقعیت مکانی خود را فعال کرده تا دیگران بهتر بتوانند شما را پیدا کنند. همچنین اگر کارفرما هستید می توانید در پروفایل خود اعلام کنید که کارفرما هستید.

نکته ای که شایان ذکر است این است که شبکه اجتماعی لینکدین برای افراد متخصص است. بنابراین محتوا و اطلاعاتی که شما در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید باید تخصصی و مرتبط با شغل یا حرفه ی شما باشد.

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم اگر شما جویای کار هستید، لینکدین یک رزومه آنلاین بسیار مناسب است که می تواند در پیدا کردن شغل به شما کمک کند. بعد از این که مراحل ثبت نام و تایید ایمیل را انجام دادید، حال می توانید برای مراحل تکمیل پروفایل خود را آغاز کنید. توجه داشته باشید که پروفایل شما رزومه آنلاین شما به حساب می آید. هر چه این پروفایل را دقیق و بیشتر کامل کنید، شانس شما برای دیده شدن در لینکدین بیشتر است. توجه داشته باشید که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صادقانه وارد کنید. در هر زمینه ای که تخصص دارید آن را بیان کنید. هرگز توانایی های خود را دست کم نگیرید و هر کاری را که می توانید انجام دهید، عنوان کنید.

آیا لینکدین برای کسب و کار من مناسب است؟

عضویت شرکت ها در لینکدین چگونه است؟

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم اگر شما یک شرکت تخصصی هستید و می خواهید فعالیت شرکت خود را از طریق لینکدین آغاز کنید، می توانید در این شبکه اجتماعی یک حساب کاربری برای شرکت خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید مراحل ثبت نام برای عضویت شرکت در لینکدین مشابه افراد است. تنها باید حساب کاربری شما نشان دهد که این حساب متعلق به یک شرکت تخصصی است. شما می توانید اطلاعات، بیانیه ها، آگهی استخدام، دانش نامه ها، مطالب علمی و مرتبط با حرفه خود و … را در این شبکه اجتماعی به اشتراک قرار دهید.

علاه بر این لینکدین برای شرکت های تخصصی می تواند یک فرصت عالی برای استخدام نیروهای متخصص و ماهر باشد. در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم، لینکدین برای شرکت ها و کسب و کار های تخصصی مناسب است. این امر به ویژه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شرکت شما می تواند محصولات یا خدماتی را ارائه دهد که در شبکه های اجتماعی بسیار طرفدار دارند.

آموزش کار با لینکدین

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم کار با لینکدین سخت نیست. شما مانند دیگر شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید با این شبکه اجتماعی نیز کار کنید. در واقع کار کردن با این شبکه اجتماعی پیچیدگی زیادی ندارد. تنها لازم است بدانید ابتدا باید یک پروفایل قوی و حرفه ای داشته باشید. برای این که یک پروفایل حرفه ای داشته باشید کافی است اطلاعات خود را دقیق و صادقانه به صورت اصولی در پروفایل خود قرار دهید. این امر سبب می شود لینکدین پروفایل شما را بیشتر به بقیه نشان دهد. سپس کافی است محتوای علمی و تخصصی در صفحه خود منتشر کنید توجه کنید محتوای شما حساب شده و متناسب با اصول تولید محتوای تخصصی در شبکه اجتماعی لینکدین باشد.

کار با لینکدین چگونه است؟

در رابطه با این که لینکدین چیست باید بگوییم هنگامی که شما در لینکدین عضو و وارد حساب کاربری خود می شوید، یک نوار تیره رنگ را در بالای صفحه مشاهده می کنید. این نوار بخش های کلیدی دارد که شرح آن ها به صورت زیر است:

  • Home: هنگامی که روی این بخش کلیک می کنید، می توانید پست های کسانی که دنبال می کنید را مشاهده کنید. علاوه بر این اگر کسانی که دنبال می کنید پستی را لایک کرده یا برای آن کامنت گذاشته باشند، شما در این بخش آن پست را نیز مشاهده خواهید کرد.
  • My network: در این بخش می توانید کانکشن های خود یا کسانی که با آنها در ارتباط هستید را مشاهده کنید. همچنین در این بخش می توانید در میان حساب های کاربری موجود در لینکدین جستجو کرده و حساب مورد نظر را پیدا کنید. علاوه بر این موارد اگر کسایی درخواستی برای کانکت شدن با شما را داشته باشد، در این قسمت می توانید مشاهده کنید.
  • Jobs: اگر جویای کار هستید در این بخش می توانید به دنبال یافتن شغل مناسب باشید. اگر کارفرما یا شرکت هستید در این بخش می توانید آگهی های استخدام خود را منتشر کنید.
  • Messaging: در این بخش می توانید برای دیگران به صورت خصوصی پیام بفرستید یا پیام دریافت کنید.
  • Notifications: در این بخش اعلان های جدید برای شما نمایش داده می شود.
  • search: در این بخش می توانید در رابطه با افراد، شرکت ها و یا موضوعات مورد نظر به جستجو بپردازید

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ