اینگیجمنت اینستاگرام و نرخ تعامل چیست و چرا باید به آن توجه کرد؟

اینگیجمنت اینستاگرام

تردیدی نیست که هر چه اینگیجمنت اینستاگرام بیشتر باشد، می توان امیدوار بود که برند ما محبوبیت بیشتری کسب می کند. داشتن فالور زیاد ملاک موفقیت برند ما نیست. تعامل بیشتر مخاطبان نشان می دهد تا چه حد توانسته ایم ذهن آنها را درگیر کنیم.

بگذارید صفحه اینستاگرام برند خود را به یک فروشگاه تشبیه کنیم. کسانی که فقط ما را فالو می کنند، مانند کسانی هستند که هر روز از جلوی فروشگاه رد می شوند و ویترین ما را نگاه می کنند. کسی که در اینستاگرام وارد تعامل می شود مانند کسی است که وارد فروشگاه شده است. این فرد یک مشتری بالقوه محسوب می شود.

مثال بالا به خوبی برای ما مشخص کرد، قرار نیست خودمان با صفحه خودمان اینگیجمنت پیدا کنیم. قرار نیست به گروه هایی پول بدهیم که برند ما را لایک کنند یا کامنت بنویسند. ما می خواهیم دیگران را به قدری به محصولات یا خدمات خود علاقمند سازیم که تعامل نشان دهند و در نهایت، از ما خرید نمایند.

 اینگیجمنت اینستاگرام چه مفهومی دارد؟

آیا شمردن تعداد بازدیدها و فالورها نرخ تعامل و اینگیجمنت اینستاگرام ما را نشان می دهد؟ اینها تعامل نیست! اگر یک مخاطب با دیدن یا خواندن یک محتوا یکی از واکنش های زیر را نشان دهد، اینگیجمنت رخ داده است:

  • درج کامنت
  • به اشتراک گذاشتن محتوای ما
  • لایک کردن
  • ذخیره کردن (save)
  • منشن کردن سایرین
  • استفاده کردن از هشتگ برند ما
  • کلیک کردن روی لینک موجود در بیو یا لینک موجود در استوری
  • فرستادن پیام مستقیم (دایرکت)

اینگیجمنت همان طور که از معنایش، تعامل، بر می آید یعنی واکنش نشان دادن در برابر یک محتوا. پس وقتی واکنشی در کار نیست و فقط انفعال وجود دارد، اینگیجمنت رخ نداده است. ایگیجمنت اینستاگرام وقتی اتفاق می افتد که مخاطب به محتوای ما یکی از واکنش های بالا را نشان دهد.

یکی از محاسن اینگیجمنت اینستاگرام این است که به راحتی قابل اندازه گیری است. اینستاگرام با اعداد و گاهی با نمودار، میزان تغییر آن را ظرف مدت مشخص، به عنوان نمونه طی ماه گذشته، گزارش می دهد.

پیشرفت در چنین گزارش هایی نشان می دهد مخاطبان فقط محتوای ما را تماشا نمی کنند. به عبارت دیگر، محتوای ما آن قدر به چشم و دل شان نشسته که آنها واکنش نشان داده اند. آنها به طور فعال جذب صفحه اینستاگرام ما شده اند.

چرا ما باید به اینگیجمنت اینستاگرام اهمیت بدهیم؟

دلیل نخست: افزایش اینگیجمنت اینستاگرام به معنی این است که محتوای ما توانسته روی مخاطبان تاثیر بگذارد.

دلیل دوم: تعامل یکی از شاخص های بسیار مهم در الگوریتم اینستاگرام به شمار می رود. هر چه اینگیجمنت با محتوای ما بیشتر باشد، احتمال این که این محتوا در صفحات عمومی مانند اکسپلور دیده شود، افزایش می یابد. این یعنی فرصت پیدا می کنیم چشم های بیشتری را متوجه برند خودمان بسازیم.

چگونه تعامل اینستاگرام را اندازه گیری کنیم؟

در ابتدا بگوییم، این که کدام شاخص در بین انواع اینگیجمنت مهم تر است، به اهداف و رویکردهای هر برند بستگی دارد. برای سنجش میزان تعامل مخاطبان و تغییرات آن در طول زمان خود اینستاگرام نخستین ابزار لازم است.

کافی است به صفحه بیو یا همان صفحه پروفایل خودمان در اینستاگرام برویم و روی دکمه Insights را لمس کنیم. در این صفحه امکان مشاهده تعداد واکنش هایی که توسط مخاطبان صورت گرفته است، وجود دارد. در بسیاری از موارد تغییرات مربوط به این آمار هم طی مدت زمان خاص، قابل رویت است.

اما ممکن است اطلاعات دقیق تر و بیشتری برای پایش وضعیت اینگیجمنت ایسنتاگرام لازم باشد. در این صورت امکانات متعددی به صورت اپلیکیشن یا گاهی وبسایت وجود دارد. این اپلیکیشن ها و وبسایت ها اطلاعات ریزی را به همراه پربودهای زمانی متنوع در اختیار ما قرار می دهند.

اپلیکیشن های آنالیز اینستاگرام یا محاسبه کننده اینگیجمنت اینستاگرام این امکان را فراهم می کنند که بتوانیم رفتار مخاطبان را با جزییات بیشتری ارزیابی کنیم.

نرخ تعامل خوب در اینستاگرام چیست؟

اگر تعداد تعامل های هر محتوای اینستاگرام را نسبت به تعداد فالور یا ریچ (Reach) محاسبه کنیم، نرخ تعامل را مشخص کرده ایم. به عبارت دیگر، درصد افرادی که با دیدن یک محتوای ما نسبت به آن واکنش نشان می دهند، نرخ اینگیجمنت نامیده می شود.

شاید در ذهن شما این سوال مطرح شده باشد که نرخ تعامل را با چه چیز اندازه بگیریم؟ آیا درصد اینگیجمنت نسبت به تعداد فالور اندازه گیری شود بهتر است یا نسبت به Reach؟

پاسخ دادن به این سوال کار خود شماست. هر کسی بر اساس اهداف خاصی که از اکانت اینستاگرام خود دنبال می کند، چگونگی اندازه گیری نرخ تعامل را هم می تواند مشخص کند. درست است که اینستاگرام خودش ملاک و معیار اسرارآمیزی برای نرخ خوب اینگیجمنت دارد اما ببینیم خبرگان شبکه های اجتماعی چه می گویند.

کارشناسان زبده دیجیتال مارکتینگ نرخ تعامل اینستاگرام بین یک تا 5 درصد را عددی خوب می دانند. البته همه ما می دانیم که واژه خوب یک صفت است که هر کسی با معیارهای شخصی خودش آن را تعریف می کند. به همین دلیل، ممکن است در یک صنعت یا جامعه خاص درصد تعامل خوب کاملا متفاوت باشد.

ما در آینده درباره مهم ترین اقداماتی که می تواند اینگیجمنت اینستاگرام را بهبود ببخشد، صحبت خواهیم کرد.

چکیده

ما در اینستاگرام محتوا نمی گذاریم که فقط دیده شویم بلکه می خواهیم اینگیجمنت یا تعامل مخاطبان با برند خودمان را به بیشترین حد ممکن برسانیم. هر چه تعامل بیشتر باشد، علاقه به برند و احتمال فروش محصولات به احتمال قوی، بیشتر خواهد بود.

اگر یک محتوای دلچسب و خوب برای مخاطبان فراهم کنیم آنها نسبت به آن واکنش نشان خواهند داد. هر واکنش مخاطب مانند لایک، کامنت، پیام مستقیم (دایرکت) یا امثال آن از نمونه های تعامل در اینستاگرام محسوب می شوند. هر چه اینگیجمنت مخاطبان بیشتر باشد نشان دهنده موثر و کارآمد بودن بیشتر محتوای ماست.

برای اندازه گیری نرخ تعامل هم از Insights در صفحه پروفایل اینستاگرام، هم از وبسایت ها یا اپلیکشین ها می توانیم استفاده کنیم. اپلیکیشن هایی که روی آنالیز اکانت یا محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام تمرکز دارند، بسیار مفید هستند.

اگرچه نرخ تعامل خوب در هر صنعت و هر جامعه شاید متفاوت باشد، اما بیشتر خبرگان بازاریابی دیجیتال نرخ تعامل خوب را بین یک تا پنج درصد در نظر می گیرند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ