کال تو اکشن چیست

امکان ندارد صحبت فراخوان عمل یا CTA چیست، پیش بیاید و به یاد پدربزرگم نیفتم. CTA مخفف عبارت انگلیسی Call To Action است. وقتی پدربزرگم از من کاری را درخواست می کرد، فوری به او می گفتم: چشم. اما گاهی در انجام کار تعلل می کردم. مرحوم پدربزرگم که متوجه این تعلل شده بود در جواب چشم می گفت: «چشمت باشه برای خودت. کاری که گفتم رو انجام بده!»

فراخوان عمل هم همین است. CTA یا همان کال تو اکشن یعنی مخاطب باید پس از دیدن و مطالعه وبسایت، کار موردنظر ما را انجام دهد. در این نوشتار درباره این که دقیقا CTA چه معنایی دارد و اهمیت آن تا چه حد زیاد است، با هم صحبت می کنیم. با ما باشید.

CTA چیست؟

CTA (مخفف Call To Action) ، به زبان یعنی دعوت از افراد برای انجام کاری! در دیجیتال مارکتینگ، فراخوان عمل یا همان cta دستوری است که مخاطب را وادار به انجام یک واکنش از پیش طراحی شده می‌کند. استفاده از عباراتی چون «اینجا کلیک کنید» یا «همین الان سفارش بدید» یا «ثبت نام کنید» مثال‌هایی از این دستورها هستند.

به طور کلی هر آن چیزی که در وبسایت ما به طور برجسته و مشخص به مخاطب کار مدنظر ما را گوشزد کند، کال تو اکشن به شمار می‌رود. کال تو اکشن یا همان فراخوان عمل به طور معمول شامل یک جمله امری یا عملیاتی است.

فراخوان عمل به طور کلی به صورت یک هایپرلینک یا دکمه در وبسایت نمایش داده می شود. در دیجیتال مارکتینگ الویت نخست ما این است که برای CTA یک دکمه طراحی شود. روی دکمه جمله امری یا عملیاتی مورد نظر باید به طور خوانا و مشخص وجود داشته باشد.

گاهی اوقات فراخوان عمل می تواند به صورت یک لینک باشد. به عنوان نمونه در یک ایمیل تبلیغاتی، می توانیم به عنوان فراخوان عمل یک لینک را قرار دهیم. با کلیک کردن روی این لینک، فرد به صفحه موردنظر ما هدایت می شود. شاید بهتر باشد جمله ای که لینک را روی آن تعریف می کنیم یک جمله امری باشد.

به عنوان مثال در یک ایمیل می توانیم بنویسیم: «همین الآن از صفحه فروشگاه ما بازدید کنید». این جمله می تواند به صورت لینک مخاطب را به صفحه مربوطه هدایت کند.

چرا دانستن  «CTA چیست» اهمیت زیادی دارد؟

اکنون که فهمیدیم CTA چیست، به اهمیت آن بپردازیم. در هر وبسایتی فراخوان عمل یک عنصر کلیدی به شمار می رود. تعداد مخاطبانی که پس از بازدید از وبسایت ما نمی دانند حالا باید چکار کنند، کم نیست. فراخوان عمل مانند یک علامت راهنمایی و رانندگی است که به مخاطب به طور واضح می فهماند، از کدام طرف باید برود.

برخی از مخاطبان در صفحه نخست وبسایت جذب کار ما می شوند. اکنون وقت آن است که برای خرید یا ثبت نام قدم بعدی را بردارند. این مهم ترین کار است که ما از آنها می خواهیم. پس باید کاملا مشخص برای قدم بعدی به آنها کمک کنیم. برای این کار یک فرخوان عمل باید طراحی و اجرا شود.

ما برای این که شما بدانید در جمله cta از چه کلمات تبلیغاتی استفاده کنید.در یک مقاله مجزا این مسئله را بررسی کرده ایم

اگر در هدایت بازدیدکنندگان وبسایت خود به مرحله بعد موفق و موثر عمل نکنیم، آنها را از دست می دهیم. فراخوان عمل همان دکمه حیاتی است که به ماندن مخاطب در وبسایت ما کمک می کند.

با CTA مشتری بالقوه به سمت هدف مورد نظر ما مثلا خرید کالا می رود. در واقع قرار دادن یک دکمه CTA مانعی که شاید با سهل انگاری مشتری بالقوه در راه خرید پیش می آمد برداشته می شود. اگر خاطرتان باشد در نوشتار مربوط به ریتارگتینگ هم درباره اهمیت ریتارگتینگ به عنوان یک نوع CTA صحبت کردیم.

آیا امکان استفاده از چند Call to Action در یک صفحه وبسایت وجود دارد؟

به طور حتم پاسخ این سوال مثبت است. اگر بازدیدکنندگان وبسایت ما نیازهای مختلفی دارند و پاسخ به هر یک از آنها یک عملیات متفاوت است، باید چند CTA در صفحه وبسایت خود تعریف کنیم.

بدین ترتیب هر یک از دکمه های فراخوان عمل گروهی از مخاطبان ما را به سوی هدف موردنظر راهبری می کند. در ادامه با موضوع اهمیت فراخوان عمل این نوشته را ادامه می دهیم.

به عنوان نمونه یکی از مخاطبان ما از راه موتور جستجوی گوگل یکی از نوشته های بلاگ ما را انتخاب کرده است. او بلاگ را با لذت تمام می خواند. در پایان مقاله خوانده شده، خواننده آن آماده است با کمال میل یک کاری که موردنظر ماست انجام دهد. اگر دکمه فراخوان عمل در پایان نوشته وبلاگ وجود نداشته باشد، خواننده علاقمند ما بدون انجام عملیات موردنظر ما از صفحه و احتمالا از وبسایت ما بیرون می رود.

مخاطب را به سمت کدام عمل دعوت کنیم؟

شاید اکنون بگویید که وبسایت ما فقط اطلاعات به افراد می دهد و کاری وجود ندارد که از مخاطب بخواهیم. آیا شما با این ایده موافق هستید؟

ما هر طور وبسایتی که داشته باشیم، می توانیم یک بازدید کننده ایده آل را برای آن تعریف کنیم. فرض بگیرید ما یک وبسایت داریم که فقط اطلاعات بیماری ها را به افراد می دهد. هیچ ارتباطی با هیچ بیمارستان یا درمانگاهی هم نداریم. بازدید کننده صفحه مربوط به بیماری کووید-19 را مطالعه کرده و تا پایان خوانده است. به عبارت دیگر، خواننده از مطالعه آن لذت برده است.

بازدید کننده ایده آل از نظر ما اکنون باید صفحه مربوط به واکسن کرونا را بخواند. یا باید صفحه حاوی اطلاعات مربوط به «عوارض درازمدت ویروس کرونا روی بدن ما» را مطالعه کند.

پس در پایان مقاله قبلی که درباره بیماری کرونا بود دو دکمه یا هایپرلینک تعریف می کنیم. یکی بازدید کننده ما را به سمت صفحه «انواع واکسن کرونا و کارآیی آنها» می برد. دومی مخاطب را به صفحه دیگر درباره عوارض کرونا دعوت می کند. بدین ترتیب ما به بازدید کننده خود نشان داده ایم چگونه می تواند به مخاطب ایده آل ما تبدیل شود.

بدون شک اکنون ذهن ما مثال های بسیار متعددی در این زمینه به یاد آورده یا راه هایی برای فراخوان عمل بیشتر در وبسایت خود یافته است.

ختم کلام

هر وبسایت یا شبکه اجتماعی برای یک هدف خاص طراحی شده است. هر وبسایت مسیر مشخصی را برای یک بازدید کننده ایده آل در نظر دارد. فراخوان عمل یا CTA چیست؟ به زبان ساده، یک هایپرلینک یا دکمه به طور معمول حاوی یک جمله امری است. فراخوان عمل در حقیقت مانند علائم جاده ای چگونگی ادامه مسیر را به طور بسیار شفاف به مخاطب وبسایت ما نشان می دهد.

اهمیت فراخوان عمل یا CTA برای ما بسیار زیاد است. بدون فراخوان عمل بسیاری از بازدید کنندگان زودتر از موعد و بدون انجام کار مورد نظر ما وبسایت را ترک می کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ