افیلیت مارکتینگ چیست و چرا دیجیکالا به آن خیلی توجه می‌کند؟


حتما موقع ورود به سایت های مختلف متوجه تبلیغات در امتداد ستون های فرعی یا کناره های صفحه شده اید. با اینکه برخی از این تبلیغات به احتمال زیاد تبلیغات نمایشی از شبکه هایی مانند Google AdWords هستند، ممکن است برخی دیگر بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ باشند.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

یک روش بازاریابی است که در آن یک سایت فروش یا خدمات آنلاین برای ارجاع هایی که از طریق یک شریک به سایت او انجام میشود، کمیسیون پرداخت می کند.
افیلیت مارکتینگ چندین مولفه اصلی دارد. اولی مشاغلی است که می خواهد محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین تبلیغ کند و دیگری مالک سایتی است که موافقت می کند تبلیغات کسب و کار در سایت آنها نشان داده شود، به شرط آنکه صاحب مشاغل هزینه تبلیغات را به صورت کمیسیون پرداخت کنند.
آخرین و شاید مهمترین مولفه افیلیت مارکتینگ، مصرف کننده هایی هستند که روی تبلیغات کلیک می کند و در نهایت خرید می کنند یا فرآیندی که تبلیغات به آن منظور طراحی شده است -مثل ثبت نام یا کمک مالی- را انجام می دهند.
به عنوان مثال افیلیت مارکتینگ دیجی کالا، بسیار قوی است. دارندگان سایت به سادگی ثبت نام می کنند، به دیجیکالا جایی در وب سایت خود می دهند تا تبلیغات خود را نشان دهد. هر وقت کسی از طریق این لینک ها وارد دیجیکالا شود و یا سفارش خود را در آن ثبت کند، کمی پول دریافت می کند. بسته به سطح ترافیک و مخاطبان سایت ها، این کار می تواند منبع خوبی برای درآمد باشد.

افیلیت مارکتینگ

فواید افیلیت مارکتینگ

مطمئنا غولی مانند دیجیکالا کاری نمی کند که به ضرر او باشد. از آنجا که افیلیت دیجیکالا نقش مهمی در رونق این سایت داشته است، پس این روش بازاریابی احتمالا می تواند روی سایر سایت های ایرانی هم موثر باشد. بنابراین در این قسمت از مقاله برخی از فواید افیلیت مارکتینگ را بررسی می کنیم تا متوجه شویم چرا دیجیکالا به بازاریابی وابسته خیلی توجه می‌کند.

فواید افیلیت مارکتینگ برای فروشنده ها

«فارستر» گزارش می دهد که بازاریابی وابسته در سال های اخیر یک صنعت 4.2 میلیارد دلاری بود است که انتظار می رود تا سال 2020 به 6.8 میلیارد دلار برسد. علاوه بر این، فارستر رشد سالانه ترکیبی نزدیک به 10 درصد را تا سال 2020 تخمین می زند. مارک ها به تدریج متوجه شده اند که که اشکال سنتی بازاریابی دیگر فایده ای ندارند، و به همین دلیل افیلیت مارکتینگ به طور فزاینده ای رو به رشد است. فواید افیلیت مارکتینگ برای فروشنده ها به قدری زیاد است که سایت دیجیکالا اهمیت زیادی برای آن قائل می شود.

• فایده اول: پذیرش اجتماعی

وقتی مردم می شنوند که بسیاری از افراد در مورد شرکت شما صحبت می کنند و از محصولات شما استفاده می کنند، از شما بیشتر خرید می کنند. هرچه شرکت های وابسته بیشتری داشته باشید، افراد بیشتری درباره محصول شما صحبت می کنند. این یکی از دلایل مهمی است که سبب شده است دیجیکالا به افیلیت مارکتینگ توجه کند.

• فایده دوم: تبلیغات بیشتر

هرچه تعداد شرکت های وابسته بیشتری داشته باشید ، افراد بیشتری مایل قرار دادن آگهی شرکت شما در سایت خود هستند. چون شرکت شما بیشتر در معرض نمایش قرار گرفته و احتمال بیشتری دارد که بازدید کنندگان روی تبلیغات شما کلیک کنند و کمیسیون نصیب تبلیغ کننده شود. به دنبال آن هرچه بیشتر مردم تبلیغ شما را ببینند، شانس شرکت شما برای فروش اضافی بیشتر است.

• فایده سوم:کارمندان ماهرتر

بعضی اوقات، شرکت های وابسته شما در بازاریابی حتی بهتر از خود شما عمل می کنند. در حقیقت مثل این است که شما تعدادی کارمند جدید استخدام کرده اید. کارمندانی که تبلیغ محصول شما را انجام می دهند و سود شما را بیشتر می کنند.

فواید افیلیت مارکتینگ برای فروشنده ها

• فایده چهارم: شما تنها برای نتیجه کمیسیون پرداخت می کنید.

با افیلیت مارکتینگ، شرکت شما تنها زمانی به شرکت های وابسته خود کمیسیون پرداخت میکند که جنسی به فروش رسیده و یا خدماتی انجام شده باشد. اگر شرکت های وابسته هیچ فروشی نداشته باشند، پس شما مجبور نیستید چیزی بپردازد. این درحالی است که خیلی از افراد با کلیک وارد سایت شما شده اند. به ندرت پیش می آید که شرکتی با داشتن یک برنامه بازاریابی وابسته ضرر کند.

این ها برخی از فوایدی بود که در افیلیت مارکتینگ نصیب فروشنده میشد. اما شرکت های وابسته تبلیغ کننده نیز از این فواید محروم نیستند:

فواید افیلیت مارکتینگ برای شرکت های وابسته

 

• فایده اول: شروع این نوع بازاریابی به پول زیادی نیاز ندارید.

این روش یک فرصت تجاری منطقی و کم هزینه است و هیچ چیز مانع پیوستن شما به آن نمی شود. برای شروع افیلیت مارکتینگ در مقایسه با سایر فرصت های تجاری، به منابع بسیار کمتری نیاز دارید. تنها چیزی که در این روش نیاز دارید یک لپ تاپ و دسترسی به اینترنت است.

• فایده دوم: افیلیت مارکتینگ یک صنعت عظیم است.

بازاریابی وابسته عمق و دامنه بسیار زیادی دارد و میلیاردها دلار از آن می گذرد. از آنجا که زمینه این نوع بازاریابی خیلی گسترده است، مشتریان به آن بیشتر اعتماد می کنند. اعتماد مشتری می تواند به کمیسیون های بالاتر تبدیل شود.

• فایده سوم: با انعطاف پذیری و آزادی همراه است.

برخلاف یک شغل عادی، افیلیت مارکتینگ به شما امکان می دهد در برخی از تصمیم ها منعطف و آزاد باشید، مانند انتخاب زمانی که می خواهید کار کنید. شما می توانید خودتان برنامه کاری هفتگی خود را تنظیم کنید و حتی افرادی را که می خواهید با آنها شریک شوید انتخاب کنید. محیط و برنامه ای که انتخاب می کنید می تواند مطابق میل شما باشد تا بهره وری را به حداکثر برساند.

فواید افیلیت مارکتینگ برای شرکت های وابسته

• فایده چهارم: می توانید آن را به عنوان منبع ثانویه درآمد انتخاب کنید.

اگر میخواهید تبلیغات یک فروشنده را در سایت خود بگذارید، این بازاریابی وابسته لازم نیست که تنها روش برای درآمد شما باشد. اگر از قبل شغل مناسبی داشته اید و علاقه ای به ترک آن ندارید، هیچ مشکلی نیست. اگر هنوز به پول بیشتری نیاز دارید، ممکن است بهترین گزینه موجود افیلیت مارکتینگ باشد! شما می توانید از آن برای درآمدزایی در کنار کار خود استفاده کنید بدون اینکه فشار زیادی برای رشد آن در ابتدای کار داشته باشید زیرا در حال حاضر درآمد پایداری دارید که از شما پشتیبانی می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ