بازاریابی ویدئویی و چهار دلیل مهم که نشان می دهد ما هم به آن نیاز داریم


آیا می دانید بیش از 60 درصد کسب و کارها در سال 2020 میلادی از بازاریابی ویدئویی برای پیشبرد اهداف خود استفاده کرده اند؟ از بین این بیزینس ها بیش از 80 درصد آنها معتقد هستند، بازاریابی ویدئویی مهم ترین استراتژی بازاریابی آنها به شمار می رود.

شاید نوشتن همین ضرب المثل خودمان برای اهمیت زیاد استفاده از ویدیو کافی باشد که: شنیدن کِی بُود مانند دیدن. به هر حال، بازاریابی ویدئویی با سرعتی بسیار بیشتر از حدی که قبلا تصور آن می رفت در حال گسترش است.

همه بیزینس هایی که به تازگی بازاریابی ویدئویی را آغاز کرده اند، شک دارند که آیا این روش موثر است یا نه؟ تحقیقات نشان می دهد بیش از 80 درصد کسب و کارهایی که از بازاریابی ویدئویی استفاده کرده اند از بازگشت سرمایه و سودآوری این استراتژی رضایت داشته اند.

ما لازم نیست بازاریابی ویدئویی را به این دلیل انجام دهیم که همه در حال انجام آن هستند. چهار دلیل مهم زیر هستند که ما را متقاعد می کنند باید از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم.

افزایش نرخ تبدیل و میزان فروش با بازاریابی ویدئویی

مهم تر از این هم چیزی هست؟ ویدیوها می توانند واقعا پولساز باشند. امتحان کنیم! اگر یک صفحه بدون ویدیو، ویژه معرفی محصول در وبسایت خود داریم، یک ویدیو به آن اضافه کنیم. اصلا مهم نیست محصول ما چیست. فقط یک ویدیو اضافه کنیم و افزایش فروش را اندازه بگیریم. سهم ما را فراموش نکنید!!

به نظر می رسد بیزینس هایی مانند فروش کادویی و لوازم الکترونیک بیشترین افزایش نرخ تبدیل و فروش را با بازاریابی ویدئویی تجربه می کنند. جالب است که در 75 درصد موارد دیدن یک ویدیو که به توضیح کاربردهای محصول می پردازد، به طور مستقیم به فروش منجر می شود.

همین الآن دست به کار شویم و یک ویدئوی هیجان انگیز درباره محصول خودمان درست کنیم. اگر هنوز قانع نشده اید، لطفا به خواندن دلایل لزوم بازاریابی ویدئویی ادامه بدهید.

بازاریابی ویدئویی مختص به این بخش نمیشود خیلی از افراد هستن که به کمک بازاریابی ویدئویی از یوتیوب درامدهای بسیار بالایی دارند ما در مقاله جداگانه کسب درامد از یوتیوب را به شما اموزش داده ایم.

بازگشت سرمایه عالی با بازاریابی ویدئویی

می دانیم درست کردن یک ویدئو نه آسان است، نه ارزان. تازه وقت گیر هم هست. وقتی به یاد این جمله بیفتیم که بیش از 80 درصد شرکت ها می گویند برگشت سرمایه عالی بوده است، آن وقت بازی عوض می شود.

استارتاپ هستیم و منابع مالی زیادی نداریم؟ اگر وقتش را داشته باشیم، خودمان می توانیم با یک موبایل ویدئو را تهیه کنیم. بسیاری از نرم افزارهای رایگان هم وجود دارند که برای ادیت ویدئو می توانیم از آنها استفاده کنیم.

خبر خوب این است که اهمیت محتوا و بازاریابی ویدئویی بیشتر از کیفیت ویدئو است. آمار نشان می دهد حتی ویدئوهایی که به طور کامل محصول را تشریح نکرده اند، روی فروش تاثیر خوبی می گذارند.

از این نظر بعضی ها محتوای ویدئویی را به پیتزا تشبیه کرده اند. بد هست ولی هر چه باشد، پیتزاست!

بازاریابی ویدئویی اعتماد می آفریند

اعتماد پایه و اساس افزایش نرخ تبدیل و میزان فروش است. شاید بهتر باشد جلب اعتماد یکی از اهداف بسیاری از بیزینس ها قرار گیرد. اصلا، علت توجه زیاد به بازاریابی محتوا، پایه گذاری اعتماد و ایجاد یک ارتباط درازمدت است.

در دنیای امروزی کافی است روی جرقه ها تمرکز کنیم. همه چیز را فراموش کنیم! فقط اعتماد افراد برجسته را که مورد اعتماد مردم هستند، جلب کنیم. آنها خودشان تبلیغ ما را پخش خواهند کرد.

ویدئو همین کار را انجام می دهد. ویدئو می تواند ذهن افراد را درگیر کند و گاهی احساسات افراد را برانگیخته نماید. امروزه افراد برجسته کسانی هستند که در رسانه های ویدئویی مانند آپارات و یوتیوب طرفداران زیادی دارند.

شاید فکر کنیم ویدئوی تبلیغاتی که باعث افزایش اعتماد نمی شود. این باور غلط است.

بسیاری از افراد هنوز به خرید اینترنتی اعتماد لازم را پیدا نکرده اند. کافی است همین افراد ویدئوی محصولات را تماشا کنند که مبحثی درباره محصول در آن بیان می شود. دیدن چنین ویدئویی حس معرفی فردی محصول به خود شخص را به وجود می آورد. بیش از نیمی از چنین افرادی با دیدن ویدئوی مناسب از محصول نسبت به خرید آن اقدام می کنند.

گوگل عاشق ویدئو است

ویدئو باعث می شود بینندگان وبسایت ما زمان بیشتری را در صفحات ما بگذرانند. هر چه زمان بیشتری را بازدیدکنندگان وبسایت در صفحات ما بگذرانند، گوگل بیشتر به وبسایت ما اعتماد می کند.

به طور کلی، صفحاتی که در آنها یک ویدئو وجود دارد، به مراتب شانس بیشتری دارند که در صفحه نخست نتایج گوگل به نمایش در آیند. این امر از زمانی که گوگل، یوتیوب را تصاحب کرد، باز هم بیشتر و بیشتر شده است.

بنابراین حتما در یوتیوب حساب کاربری داشته باشیم و اطمینان کسب کنیم که محتوای متنی ما در یوتیوب به لحاظ سئو، یک محتوای قوی است. عنوان جذاب برای ویدئو انتخاب کنیم. کپشن مرتبط برایش بنویسیم. لینک صفحه وبسایت مربوط به محصول را هم در آن قرار دهیم.

به دلیل اهمیت خاص ویدئو در نتایج گوگل است که در بسیاری از جستجوها، صفحات یوتیوب در صدر نتایج قرار می گیرند.

اگر هنوز هم برای استفاده از بازاریابی ویدئویی قانع نشده ایم، مشکلی نیست. در آینده این مقاله را با چندین دلیل دیگر برای لزوم استفاده از بازاریابی ویدئویی ادامه خواهیم داد.

چکیده

سرعت افزایش علاقمندی مخاطبان به بازاریابی ویدئویی بسیار بیش از حد تصور کارشناسان بود. این امر باعث شد بیش از نیمی از کسب و کارها در سال 2020 میلادی به بازاریابی ویدئویی روی بیاورند.

با توجه به دشوار بودن و ارزان نبودن تهیه ویدئو برخی از کسب و کارها همچنان از سرمایه گذاری روی بازاریابی ویدئویی طفره می روند. با وجود این، دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از ویدئو برای پیشبرد اهداف تجاری یک انتخاب نیست؛ یک اجبار است.

تاثیر مثبت بازاریابی ویدئویی در افزایش نرخ تبدیل و میزان فروش مهم ترین علت است. از سوی دیگر، بازگشت سرمایه عالی و فراتر از تصور با استفاده از ویدئو، هر مدیری را مجاب می کند که به بازاریابی ویدئویی روی بیاورد.

دو خصوصیت مثبت دیگر بازاریابی ویدئویی برای هر بیزینس رو به رشد، اعتمادآفرینی و بهبود رتبه وبسایت در نتایج گوگل است. تردیدی نیست که این مزایای مهمِ بازاریابی ویدئویی به این نکات ختم نمی شود و در آینده این بحث ادامه خواهد یافت. با ما بمانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ