جک ما بنیانگذار علی بابا

مسیر پیشنهادی جک ما بنیانگذار علی بابا برای زندگی

جک ما بنیانگذار علی بابا (Alibaba) در یکی از سخنرانی‌های خود توصیه‌هایی درباره هر دهه از زندگی و نحوه گذراندن آن می‌کند. او در انتها می‌گوید که در هر شرایطی که هستیم نباید حسرت گذشته را بخوریم و باید برای…

جک ما بنیانگذار علی بابا (Alibaba) در یکی از سخنرانی‌های خود توصیه‌هایی درباره هر دهه از زندگی و نحوه گذراندن آن می‌کند. او در انتها می‌گوید که در هر شرایطی که هستیم نباید حسرت گذشته را بخوریم و باید برای ۱۰ تا ۲۰ سال آینده خود برنامه‌ریزی کنیم. این توصیه‌ها را ببینید.

قبل از ۲۰ سالگی

دانش آموز خوبی باشید. برای کار آفرین شدن صبر کنید و فقط چند تجربه کوچیک داشته باشید.

۲۰ تا ۳۰ سالگی

افراد تاثیرگذار را دنبال کنید. پیش از ۳۰ سالگی مهم نیست در شرکت‌های بزرگ کار کنید یا کوچیک؛ مهم رئیس شماست. اشتباه کنید ، از شکست‌هایتان یاد بگیرید و لذت ببرید که این شکست‌ها سرمایه هستند.

۳۰ تا ۴۰ سالگی

باید دقیق فکر کنید که آیا می‌خواهید برای خودتان کار کنید یا خیر. آیا واقعا می‌خواهید یک کارآفرین شوید؟

۴۰ تا ۵۰ سالگی

سعی نکنید از این شاخه به آن شاخه بپرید و کار خود را عوض کنید؛ممکن است موفق شوید ، اما احتمال شکست شما بسیار بالاست. بنابراین روی کارهایی که در آن‌ها ماهر هستید تمرکز کنید.

۵۰ تا ۶۰ سالگی

برای جوانان کار کنید ؛ زیرا افراد جوان بهتر از شما کار می‌کنند و ‌می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید. روی جوانان سرمایه گذاری کنید و مطمئن شوید که خوب کار می‌کنند و خوب یاد می‌گیرند.

۶۰ سالگی به بعد

برای خودتان وقت بگذارید به ساحل بروید و آفتاب بگیرید ! الان برای تغییر دیر است.

البته این مسیر پیشنهادی جک ما بنیانگذار علی بابا راهی کلی است و قطعاً موارد استثنایی و موفق دیگری هم وجود دارند.

مطالب مرتبط

ترک شغل کارمندی ؟ 6 نکته مهم که حتما باید بدانید !

ترک شغل کارمندی ؟ 6 نکته مهم که حتما باید بدانید !

ترک شغل کارمندی این روز ها به یکی از مهمترین دغدغه های کارمندان تبدیل شده است ! بالا رفتن مخارج و هزینه ها و کفاف ندادن حقوق کارمندی بسیاری را به سمت شغل دوم اینترنتی کشانده است . بسیاری در تاکسی های اینترنتی نظیر اسنپ و تپسی فعالیت میکنند و بسیاری نیز به صورت...

بیشتر بخوانید
چگونگی مدیریت زمان از صفر تا صد !

چگونگی مدیریت زمان از صفر تا صد !

چگونگی مدیریت زمان یکی از مهمترین ضرورتهای زندگیست . قطعا جمله کلیشه زمان طلاست را شنیده اید ! زمان مهم ترین دارایی است ما انسان هاست پس میتوانیم ولخرج باشیم و هم میتوانیم هوشمندانه از آن استفاده کنیم . همه می‌دانیم که ضعف در برنامه ریزی و مدیریت زمان،...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ ما بپیونید

0 دیدگاه

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی آکادمی کارآفرینت استفاده نمائید.