نازنین دانشور؛ داستان شکست سوپرمارکت اینترنتی تا موفقیت تخفیفان

نازنین دانشور تخفیفان

بیوگرافی نازنین دانشور

زنان به عنوان قشری که همواره از طرف جامعه چه از نظر قانونی و چه عرفی متحمل محدودیت هایی شده اند، برای رسیدن به موفقیت نیازمند برداشتن گام های مستحکم تری هستند. در دنیای امروز پیشرفت زنان ایرانی علی رغم تمام باید و نباید های تعریف شده، بسیار چشمگیر است و هر روزه شاهد شنیدن نام زن هایی هستیم که مایه افتخار مملکت هستند. نازنین دانشور نمونه ای از بانوان موفق ایرانی است. او در تهران غرق در جنگ 1362 به دنیا آمد و توانست در سنین جوانی عصای دست اقتصاد کشور باشد.

نازنین دانشور در یک خانواده تحصیل کرده و اهل فرهنگ متولد شده است. او علی رغم تمایل خانواده به حضور او در رشته پزشکی، تحصیلات خود را در رشته کامپیوتر به پایان رساند. او برای ادامه تحصیل راهی دانشگاه یونیورسال تکنیکال در وین شد اما غربت به او مجال ماندن نداد. بعد از بازگشت از وین در رشته مهندسی آی تی دانشگاه امیر کبیر پذیرفته شد. در این روزها نیز او وقت خود را صرف کسب تجربه و دانش در رشته های مدیریت اجرایی ( MBA ) می کند.

البته زنان موفق و کارافرین در کشور ما کم نیستند.ازجمله انها خانم تبسم لطیفی است که داستان زندگی ایشان را در مقاله ای دیگر برایتان نوشته ایم.

آغاز کار

نازنین دانشور کار خود را با برنامه نویسی شروع می کند. او جهت کسب مهارت برای دوره یک ساله ای به انگلستان می رود. او بعد از مدتی می تواند اعتماد شرکت های انگلیسی را جلب کند و به عنوان مدیر ارشد پروژه مشغول به کار شود. در کشور انگلستان برای اولین بار نازنین دانشور با فرایند دیجیتال مارکتینگ آشنا می شود.
بعد از برگشت به ایران او تصمیم می گیرد یک سوپر مارکت اینترنتی تاسیس کند. این سوپر مارکت فعالیت خود را در سال 88 با نام میدانک آغاز می کند. اما به علت عدم آگاهی کافی مردم از خرید های اینترنتی، سرعت پایین اینترنت، ترافیک های سنگین و … این پروژه با شکست مواجه شد.

برای انسان های جنگجو شکست بی معنا است آنها تجربیات هر مسیری را آغازگر مسیر بعدی زندگی خود می کنند. نازنین دانشور ده سال از عمر خود را صرف فعالیت در شرکت های مختلف ایران و آلمان می کند. در تمام این مدت او نقاط ضعف و قوت بازار ایران را آنالیز می کند به طوری که به این نتیجه می رسد که نیروهای انسانی سبب تفاوت بازده کاری ایران با سایر کشورها شده است. نیروهای انسانی در ایران بازده پایین تری نسبت به سایر کشورها دارند زیرا ساعات کاری و تفریح تعریف و تفکیک شده ای ندارند چیزی که در جوامع اروپایی به آن بسیار توجه شده است.
نازنین دانشور با کسب تجربه و مهارت های مختلف اقتصادی با سرمایه کم (50 میلیون تومان )کار خود را با شرکت جدیدی به نام تخفیفان آغاز کرد. تخفیفان که در 7 شهر ایران به صورت فعال مشغول به فعالیت است اولین وب سایت تخفیف ایران به حساب می آید.

شرکت تخفیفان

تخفیفان به معنای فعال بودن تخفیف است (تخفیف+آن). با استفاده از تخفیفان می توان تمام خدمات و محصولاتی که در طی شبانه روز مورد نیاز است را با تخفیف دریافت کرد. استراتژی به کار رفته برای تخفیفان به این شکل است که به علت انجام خرید های گروهی، تخفیف ویژه ای در نظر گرفته می شود. با استفاده از تخفیفان امکان بهره بردن از بسیاری از خدمات برای تمام اقشار جامعه با هر سطح درآمدی ایجاد شده است. شرکت ها و موسسات گوناگون نیز که به اهمیت کسب و کار اینترنتی پی برده اند با این شرکت به طور ویژه ای همکاری می کنند و کوپن هایی را از طریق تخفیفان در اختیار مشتریان قرار می دهند.

مراحل کار شرکت تخفیفان را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
1- پیدا کردن مشتری: مبنای فعالیت موتورهای جستجوگر گوگل بر اساس کلمات کلیدی پر کاربرد است. سایت تخفیفان با تعریف کلمات اساسی و پر کاربرد در صفحه جستجوگر کاربران ظاهر می شود. بدون شک همه ی مردم از گرفتن تخفیف لذت می برند. شرکت تخفیفان در ازای تخفیف اقدام به معرفی فروشگاه، هتل ها، رستوران ها و ….متفاوت می کند.
2- انجام تبلیغات: در دنیای دیجیتال تبلیغ حرف اول را می زند. شرکت تخفیفان نیز برای توسعه کاری خود از انواع تبلیغات استفاده می کند. انجام تبلیغات ایمیلی و حضور فعال در شبکه های اجتماعی نمونه ای از فعالیت تخفیفان برای افزایش مشتری است.
3- تبدیل مشتری های بالقوه به بالفعل: بسیاری از مشتریان به قصد خرید و دریافت خدمات به تخفیفان مراجعه می کنند. برای تبدیل کردن این دسته از کاربران به مشتریان دائمی لازم است خدمات مطابق سلیقه و میل کاربران صورت گیرد تا آنها دست خالی از سایت خارج نشوند.
4- آنالیز هفتگی و ماهیانه عملکرد: یکی از عواملی که در موفقیت روز افزون تخفیفان نقش داشته است مدیریت صحیحی است که از جانب نازنین دانشور اعمال شده است. باید توجه داشت که برای کسب موفقیت لازم است عملکرد شرکت به صورت مستمر مورد برسی قرار گیرد. لطف حضور در فضای دیجیتال وجود افزونه هایی است که به انجام آنالیز عملکرد سایت کمک می کند.

در نهایت باید گفت آنچه نازنین دانشور را به یک زن موفق تبدیل کرده است جنگیدن او برای آرزو هایش بوده است. بدون شک کم نیستند زنان و مردانی که ایده های بزرگ و هوش بالایی دارند. اما تعداد افرادی که برای آرزوهایشان می جنگند بسیار کم است. تحریم اقتصادی، مشکلات مالی، شکست و … برای زندگی همه ی انسان ها از جمله نازنین دانشور وجود داشته است اما آنچه او را متمایز کرده است حرکت روبه جلو به جای توقف بوده است. امید است که تمام بانوان و جوانان ایرانی با سرمشق قرار دادن بزرگان، مسیر درست را برای رسیدن به رویاهایشان پیدا کنند به طوری که هرگز شاهد بیکاری و ناامیدی نباشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ