تست mbti چیست؟ چطور با نتیجه این آزمون سریعتر به موفقیت برسیم!؟

تست شخصیت شناسی MBTI

انسان ها از نقاط قوت و ضعف بسیاری برخوردار اند. که این نقاط شخصیتی، ویژگی های فردی هر کسی را مشخص می نمایند. تست mbti یکی از تست های شخصیت شناسی فردی است. که توسط ایزابل مایرز و مادرش کاترین بریگز طراحی و ساخته شده است. به همین دلیل آن را تست مایرز بریگز می نامند. که امروزه به عنوان پرکاربردترین و محبوب ترین تست شخصیت شناسی معرفی شده است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تست شخصیت mbti به طور کامل آشنا کنیم.

آزمون شخصیت شناسی چه اهمیتی دارد؟

تست تیپ شخصیتی به افراد کمک می کند تا، بتوانند شخصیت خود و دیگران را بهتر بشناسند. شناخت بهتر شخصیت هر فرد، در میزان موفقیت فردی و جمعی او بسیار موثر می باشد. مایرز و مادرش علاقه بسیار زیادی به نظریه انواع تیپ های شخصیتی داشتند. به همین دلیل سعی کردند با الگو برداری از آن آزمون mbti را طراحی نمایند. تست mbti با شناخت تفاوت های فردی سعی در تعریف انواع تیپ های شخصیتی افراد دارد.

افرادی که می خواهند زندگی موفق تر و شادتری داشته باشند، با استفاده از این تست می توانند تیپ شخصیتی خود را مشخص نمایند. در این صورت قطعا در کار و انتخاب های خود، آگاهانه تر عمل می کنند. که در نهایت موجب موفقیت و شادی بیشتری در زندگی آنها خواهد شد.

آزمون mbti
تست mbti چیست؟ چطور با نتیجه این آزمون سریعتر به موفقیت برسیم!؟

تست mbti چیست؟

تست mbti با توجه نمودن به جواب هایی که اطرافیان به پرسش های مطرح شده داده اند. شخصیت انسان ها را با 16 شخصیت اصلی تقسیم بندی نموده است. این دسته بندی با توجه به علاقه مندی ها، نقاط قوت، نقاط ضعف، تفاهم فرد با دیگر افراد و اولویت های شغلی هر فرد دسته بندی شده است. قطعا بهترین و بدترین شخصیت وجود ندارد. بلکه انسان ها در بعدی از شخصیت موفق تر از بعد دیگر آن هستند. به طور مثال برخی از افراد منطق بسیار قوی دارند، در صورتی که در بروز احساسات ضعیف عمل می کنند. اما برخی دیگر بسیار خلاق هستند. در صورتی که خیلی با منطق ارتباط برقرار نمی کنند.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تست mbti، این است که تست mbti به دنبال پیدا کردن ناهنجاری های رفتاری و فکری در زندگی شما نیست. بلکه می خواهد شما را با شخصیت تان بیشتر و بهتر آشنا نماید. تا بتوانید زندگی شادتر و سالم تری داشته باشید.


تست mbti چیست؟ چطور با نتیجه این آزمون سریعتر به موفقیت برسیم!؟

معیارهای مهم در تست mbti

تست mbti یکی از برترین آزمون های شخصیت شناسی می باشد. که با توجه به 4 معیار اصلی، شخصیت   انسان ها را به 16 دسته تقسیم بندی می نماید. این چهار معیار به شرح زیر می باشند.

  1. احساسی (F) یا منطقی (T): یکی از اولین تفاوت های میان افراد که جزو معیارهای مهم تست mbti می باشد، احساسی و یا منطقی بودن افراد است. افراد منطقی بر اساس واقعیت ها و داده هایی که می بینند همه چیز را برآورد می نمایند. به همین دلیل با در نظر گرفتن واقعیت ها و عقل تصمیم گیری می نمایند. از طرفی افراد احساسی در تصمیم گیری ها علایق خود را نیز در نظر می گیرند. این افراد به خواسته های دیگران نیز اهمیت می دهند.
  2. حسی (S) و شهودی (N): از دیگر معیارهای تست mbti حسی و یا شهودی بودن شخصیت افراد است. برون گرایی و درون گرایی هر فردی می تواند به صورت حسی و یا شهودی باشد. افرادی که ویژگی شخصیتی آن ها حسی می باشد. به واقعیت ها و جزئیات آن ها اهمیت بسیاری می دهند. از طرفی از تجربه کردن لذت می برند. اما افرادی که تیپ شخصیت آن ها شهودی می باشد، معمولا ریسک تجربه کردن را نمی پذیرند. بلکه ترجیح می دهند از روی الگو و تجربیات دیگران قدم بردارند. تا احتمال خطا و شکست خود را به حداقل برسانند.
  3. برون گرایی (E) و درون گرایی (I): این تفاوت از دیگر معیارهای تعیین شخصیت افراد است، که در تست mbti مورد بررسی قرار می گیرد. افراد درون گرا از ارتباطات اجتماعی معنادار لذت می برند و به دنبال همفکری با افراد دانا هستند. این افراد فکر گرا نیز می باشند و از تنهایی نیز به شدت استقبال می کنند. از طرفی افراد برون گرا تعاملات اجتماعی زیادی برقرار می نمایند و از همه این ارتباطات لذت می برند. این افراد معمولا به جای تنهایی سعی می کنند وقت خود را با دیگران بگذرانند. همچنین بر خلاف افراد درون گرا، از حضور در جمع انرژی می گیرند.
  4. ادراکی (P) و یا قضاوت گرا (J): در نهایت معیار چهارم در رابطه با نحوه درک افراد می باشد. افراد قضاوت گر به دنبال تصمیمات قاطع و مطمئن هستند. این افراد سعی می کنند تصمیماتی که ساختار مشخص دارد را دنبال نمایند. بر خلاف آنها افراد ادراکی سعی می کنند با فکر باز و منعطف تر تصمیم گیری نمایند.

این چهار معیار و نتیجه آنها از تست شخصیت شناسی هر فرد، تیپ شخصیتی افراد را به 16 دسته تقسیم بندی نموده است. که به طور تخصصی و مختصر در عکس توضیح داده شده است.

تست mbtiتست mbti چیست؟ چطور با نتیجه این آزمون سریعتر به موفقیت برسیم!؟

تاثیر تست mbti در استخدام نمودن کارمندان

از آنجایی که تست mbti به دنبال تایید و یا نقد رفتار اشخاص نیست. بلکه به دنبال شناخت بعد شخصیتی هر فرد می باشند. قبل از استخدام کارکنان می تواند، بهترین آنها را مشخص نماید. به همین دلیل است که در سازمان های گسترده و معتبر از تست mbti برای تعیین بهترین گزینه استخدامی کمک می گیرند. این آزمون شخصیت شناسی استعدادهای فرد را نمایان می کند. به همین دلیل مدیریت می تواند به راحتی تشخیص دهد که آیا فرد مناسب حوزه کاری خود می باشد یا خیر؟ و با توجه به جواب این سوال می تواند کارمندان بهتری را استخدام نماید.

به طور مثال افرادی که دارای تیپ شخصیتی قانون مند هستند می توانند کارمندان دقیق تر و قانون مندتری باشند. اما از طرفی افراد منطقی همانقدر که می توانند در شغل های حسابداری موفق باشند. در شغل طراحی ضعیف عمل می کنند. به همین دلیل برای حوزه کاری طراحی استفاده نمودن از افراد خلاق نسبت به افراد منطقی، می تواند موفقیت بیشتری را برای سازمان به همراه داشته باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ