سیزده ایده برای درآمدزایی از یوتیوب

«ویدیوت رو مجانی بذار روی یوتیوب و پولش رو بگیر»!! واقعا امکانش هست؟ بله واقعا امکانش وجود دارد. اگر می‌خواهید همه ایده هایی که با استفاده از آنها می توان از یوتیوب (YouTube) درآمدزایی داشت را بخوانید به جای درستی چشمان‌تان را دوخته‌اید.

یوتیوب دومین موتور جستجوی پرکابرد جهان به شمار می رود. در این مقاله به خلاصه آخرین ایده های پول در آوردن با یوتیوب می پردازیم و اگر فرصتی شد در آینده درباره بهترین ایده های این مقاله با هم به طور مفصل صحبت می کنیم.

در ضمن شاید فکر کنیم که به دلیل تحریم یا مسایل مشابه امکان انجام این کارها از ایران وجود ندارد. راه های مطمئنی برای غلبه بر این مشکل هست که در آینده به آنها هم خواهیم پرداخت.

1-بدون ضبط ویدیو از یوتیوب پول در بیاوریم

شاید وقتی تیتر این مقاله را خواندیم فکر کردیم باید تمام وقت جلوی دوربین باشیم و ویدیو ضبط کنیم و تدوین نماییم و بارگذاری بفرماییم و… نه! از این خبرها نیست.

کافی است یک کانال یوتیوب با یک موضوع کاملا اختصاصی و بسیار مشخص یا به اصطلاح انگلیسی آن themed channel درست کنیم. سپس تا جایی که می‌توانیم ویدیوهای با این موضوع خاص را می بینیم و انتخاب می کنیم. سپس بدون این که قانون حق مالکیت معنوی (کپی رایت) را زیر پا بگذاریم، ویدیوهای باکیفیت را ادیت و تدوین و با هم ترکیب می کنیم و از آن ویدیوهایی که دیدیم، ویدیوی اختصاصی خودمان را می سازیم. حالا این ویدیو را روی کانال موضوع اختصاصی خودمان قرار می دهیم. اگر این ویدیو تماشای زیادی داشته باشد به ازای تماشاهای بیشتر یوتیوب به ما مبلغی می پردازد.

2-بلاگ خودمان را روی یوتیوب بسازیم

یوتیوب دومین جایی است که مردم در آن به جستجو می پردازند. اگر تاکنون برای کسب و کار و محصول خودتان بلاگ ندارید، از هم اکنون به فکر ایجاد بلاگ آن در یوتیوب باشید.

آمار نشان می دهد اکثر مردم هنگام انتخاب یک محصول از یوتیوب استفاده می کنند. ما هم می توانیم از یوتیوب به عنوان بلاگ استفاده کنیم و افرادی که به محصول یا خدمات ما نیاز دارند به سمت خود بکشانیم. در این روش یوتیوب به ما پولی نمی دهد اما با افزایش مشتریان خود درآمد ما با استفاده از یوتیوب افزایش خواهد یافت.

3-دوره آموزشی خودمان را بسازیم و از آن کسب درآمد کنیم

اگر هنر یا توانایی یا دانشی داریم که می توانیم آن را به دیگران یاد بدهیم، یوتیوب بهترین جاست. ما می توانیم درباره سلامتی، دوره ورزشی، همین دیجیتال مارکتینگ و هر کاری که در آن خبره هستیم، دوره آموزشی درست کنیم.

برای پولساز بودن چنین دوره هایی باید به عالی بودن محتوا و کیفیت تصویر و صدا دقت کنیم. اگر کیفیت ها مطابق تقاضای بینندگان نباشد، امکان موفقیت کم خواهد بود.

4-برنامه شراکت با یوتیوب (YPP) یا گوگل ادسنس (Adsense)

نوبت رسید به پولسازترین و حرفه ای‌ترین برنامه درآمدزای یوتیوب، جایی که باید کانال یوتویب ما بیش از 1000 عضو و فراتر از 4000 ساعت تماشا در سال داشته باشد. در این روش تبلیغات سفارش داده شده به یوتیوب در ابتدا یا بین ویدیوی ما به نمایش درمی‌آید و یوتیوب مبالغی باورنکردنی برای این تبلیغات می‌پردازد.

5-بازاریابی مشارکتی

بسیاری از بنگاه های تبلیغاتی حاضر هستند برای تبلیغات محصولات یا خدمات مشتریان طرف قرارداد خودشان به دارندگان کانال های محبوب مشتریان مبالغ هنگفتی بپردازند. اگر کانال یوتیوب ما تعداد زیادی عضو داشته باشد، مورد توجه آژانس های تبلیغاتی قرار خواهد گرفت.

6-محصولات و نرم افزارهای گوناگون را در یوتیوب ارزیابی کنیم

اگر ما به بررسی اجناس، وبسایت، اپلیکشین یا هر جور خدمات به طور تخصصی بپردازیم، به تدریج و با جذب مخاطبان علاقمند به این موضوع، مورد توجه ارائه دهندگان چنین خدماتی قرار می گیریم. مثال ساده این است. فرض بگیرید شروع می کنیم به ساخت یک کانال درباره ارزیابی و بررسی میوه فروشی های محل سکونت خودمان. پس از مدتی اگر یکی از این میوه فروشی ها بخواهد چیزی را تبلیغ کند یا به هر ترتیب نظر ساکنین محل را به خود جلب کند، کانال ویدیوی ما در یوتیوب نخستین مرجع او خواهد بود.

7-اسپانسر برای کانال یوتیوب پیدا کنیم

پس از مدتی که روی موضوع مناسبی کار کردیم و به وضعیتی رسیدیم که می توانیم روی ذهن تعداد قابل توجهی از مردم تاثیر بگذاریم، می توانیم از بین کسب و کارهای مربوطه به دنبال اسپانسر برای کانال خود باشیم. برندهای مطرح تمایل به پرداخت پول های هنگفتی بابت ساخت و پخش ویدیوهای باکیفیت در رابطه بیزینس خود دارند.

8-فروش خدمات گروهی از یوتیوب

اگر ما دانش و توان افزایش کیفیت زندگی دیگران را داریم، می توانیم این دانش را با یوتیوب به پول تبدیل کنیم. اگر می توانیم مشاوره گروهی بدهیم، درباره مشکلات زندگی راه حل بدهیم یا همانند آن، می توانیم با انتشار ویدیوهای اولیه برای تماشای بخش های بعدی ویدیوی خود از علاقمندان پول دریافت کنیم.

9-افزایش فروش با پخش زنده در یوتیوب

فرض بگیرید ما یک آرایشگاه داریم. اگر یک دوربین در این آرایشگاه مدانه بگذاریم و روشن کنیم. با این دوربین مدل های مو و کارهای خاص خود را به طور زنده پخش کنیم. تصور می کنید چقدر در جلب مشتریان بیشتر موثر است؟این قابلیت یوتیوب شبیه به لایو اینستاگرام است.

10-خرده فروشی روی یوتیوب

ما می توانیم اجناسی که امکان فروش آن را داریم روی یوتیوب در بخش merchandise shelf قرار دهیم و به فروش برسانیم. تی‌شرت و اجناسی که قیمت نازلی دارند برای چنین مقصودی بسیار خوب هستند.پس میتوانید فروشگاه یوتیوبی داشته باشید.

11-سوپرچت و سوپراستیکر

این دو راه بسیار پولساز محسوب می شوند. اما ویژه کسانی هستند که شرایط ورود به برنامه مشارکت با یوتیوب را داشته باشند.

12-فروش حق پخش ویدیوهای وایرال به رسانه ها

برای شما که از آن دسته آدم های موبایل به دست هستید لطفا دقت کنید. شما از ناب ترین لحظه ها فیلمبرداری کنید. خبر خوب چیست؟ اگر ویدیوی آپلود شده شما روی یوتیوب وایرال شود یا به عبارت دیگر بسیار زیاد مورد بازدید قرار گیرد، رسانه ها حاضر می شوند برای خرید حق پخش آن مبالغ هنگفتی بپردازند

13-درآمد با استفاده همزمان از پترون (Patreon) و یوتیوب

این گزینه مناسب هنرمندان و هنرآفرینانی است که طرفداران آنها برای تماشای آثار آنها پول می پردازند. این عزیزان اکانت یوتیوب خود را به اکانت پترون وصل می کنند. آنها می توانند کارهای هنری خود را به صورت یک ویدیو در یوتیوب بارگذاری کنند. طرفداران آنها به ازای هر تماشا پولی پرداخت می کنند که مقداری از آن به هنرمند صاحب اثر می رسد.

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

اما یک سوال مهمی که اینجا پیش می آید این است که ما که ایران هستیم و تحریم هستیم چطور باید از طریق یوتیوب درآمد حاصله را دریافت کنیم؟ مگه ما تحریم نیستم؟ بله تحریم هستیم و همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم برای ما ایرانی ها وجود دارد.

یکی از بهترین راه ها این است که به کمک آشنا و دوستی که در خارج از کشور داریم در یوتیوب عضو شویم و یک کانال راه اندازی کنیم. توجه داشته باشید تمام مراحل را پارتنری که در خارج داریم انجام بده بهتر است. و بعد از آن شما را به عنوان یکی از مدیران کانال انتخاب می کند. خیلی ساده است، فقط کافیه ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت کند.

از این به بعد دیگه کار تمومه و شما مدیر اصلی کانال هستید. یعنی تمام فعالیت ها برای درآمد زایی را خودتان باید انجام دهید و فقط موقع تسویه حساب پارتنرتان باید اقدام کند. بعد از آن هم از طریق صرافی می تواند پول شما را به حساب ایران تان واریز کند. این یک راه مطمئن و ساده است که یوتیوب به هیچ عنوان به شما شک نمی کند و همه چیز هم قانونی پیش می رود.

روش بعدی این است که یک سرور مجازی تهیه کنید (برای مدت زمان طولانی) که از طریق آن یک حساب پی پال راه اندازی کنید و هم اینکه همه فعالیت های یوتیوبی تون رو از طریق آن انجام دهید. اما این روش ریسکش خیلی بالاست. البته برای باز کردن حساب هم نیاز به آدرس واقعی یک شخصی دارید که در خارج از کشور زندگی می کند. این هم یک مشکل بزرگ برای شماست.

یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟

یوتیوب چگونه پول میدهد؟ این سوال مهمی است که باید دقیقا بدانید. قانونی که یوتیوب برای واریز درآمد به شما دارد این است که اولا کانال شما باید دارای 1000 عضو فعال یا همان Subscribe باشد. و دوم اینکه ویدیو های شما بیش از 4000 دقیقه دیده شده باشند. این به این معنی است که مجموعا 4000 دقیقه از ویدیو های شما دیده شده باشد. حالا ممکن است کلا 5 تا ویدیو داشته باشید که هر کدام از ویدیو ها 10 دقیقه ای باشند و بیش از 100 نفر آن ها را تا آخر دیده باشند. که در مجموع میشه 5000 دقیقه!

قانون دوم این است که شما باید حتما سرویس گوگل ادسنس هم داشته باشید. یعنی باید در آن هم عضو شده باشید چون درآمد شما از طریق گوگل ادسنس پرداخت می شود که عضویت در این سیستم هم راحت است.

نکته بسیار مهم این است که حتما باید مشخصات حساب بانکی تان با مشخصات حساب تان در یوتیوب و گوگل ادسنس یکی باشد. حتی ایمیل تان! منظورم همان مشخصات پارتنر شما در خارج از کشور است. همه چیز باید واقعی و طبیعی باشد. انگار پارتنر شما داره از یوتیوب کسب درآمد می کند. پس باید مشخصاتش همه جا یکی باشد.

چگونه در یوتیوب محتوای جذاب تولید کنیم؟

محتوا عنصر اصلی کسب درآمد در یوتیوب است. به بیان دیگر، مرحله‌ی اول برای جذب مخاطب و سپس تبدیل کردن آنها به منبع درآمد، تولید ویدیوهایی است که افراد را به مراجعه‌ی دائمی به کانال شما تشویق کرده و حتی در مراحلی بالاتر، آنها را مجاب به پرداخت حق عضویت کند. در این بخش، به‌طور خلاصه به راهکارهایی برای جذاب‌تر کردن محتوای ویدیویی می‌پردازیم. فراموش نکنید که این راهکارها نه‌ تنها در یوتیوب، بلکه در هر سرویس انتشار ویدیوی آنلاین دیگر نیز راهگشا هستند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ