تولید محتوا در اینستاگرام

شاید به نظر برسد که سوال در مورد اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام خنده دار است. اما به طور قطع هر چه بیشتر درباره اهمیت هر امر بدیهی از خود سوال بپرسیم، درباره آن بیشتر مطالعه می کنیم.

یک هواپیما را در نظر بگیریم. موتور، بال ها، بدنه و سیستم الکتریکی و ناوبری توسط مهندس پرواز چک شده و خلبان آن را به حرکت در می‌آورد. اجزای بسیار زیادی در موفقیت کامل هر پرواز نقش دارند. اگر از ما بپرسند در مثال بالا، نقش محتوا را کدامیک بازی می کند، پاسخ ما چیست؟

چگونه محتوای خوب به رشد اکانت ما در اینستاگرام کمک می کند؟

از همان ابتدا اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم تصویری مطرح شد. در اصل اینستاگرام برای جذب نگاه ها درست شده است. به همین دلیل است که محتوا در اینستاگرام باید چشمگیر باشد.

همین الآن صفحه اینستاگرام خود را باز کنیم. ببینیم چه برندهایی را دنبال می کنیم. آیا اکانتی را که عکس های تار استفاده می کند یا اکانتی را که اصلا کپشن برای تصویر نمی نویسد، فالو می کنیم؟

ما برندهایی را دنبال می کنیم که:

  • هر روز از محتواهای باکیفیت بالا استفاده می کنند
  • پست های شان الهام بخش یا آموزشی است یا
  • اطلاعات و اخباری را به آگاهی ما می رسانند یا
  • هر سه مورد بالا!

آیا هشتگ گذاری و سایر استراتژی ها از تولید محتوا مهم تر نیستند؟

آمار و ارقام در این مورد به نفع محتواست. استفاده از محتوای باکیفیت پایه و اساس افزایش تعامل و اینگیجمنت در اینستاگرام است. به عبارت دیگر، اگر می خواهیم اینگیجمنت اینستاگرام را افزایش دهیم بیش از همه چیز باید به محتوای عالی حساس باشیم.

وقتی محتوای با کیفیت بالا به کار می بریم، عکس یا ویدیو بیشتر به دل مخاطب می نشیند، لایک بیشتری نصیب ما می شود و احتمال این که باز هم مخاطبان بخواهند محتواهای ما را ببینند و بخوانند بیشتر می شود. بنابراین در درازمدت تعداد فالورها هم افزایش می یابد.

محتوا چه زمانی برای ما چنین ارمغان هایی را به دنبال دارد؟ زمانی که محتوا کیفیت عالی داشته باشد، جالب باشد و در کل مرتبط و هدفمند باشد، کارآیی آن بسیار زیاد می شود.

چنین به نظر می رسد که کیفیت محتوای پست های اکانت ما مهم ترین معیاری است که در تصمیم سایرین برای دنبال کردن یا نکردن ما موثر است. اگر می خواهیم دکمه فالو در اکانت ما بیشتر لمس شود، باید محتوای با کیفیت بالا پست کنیم.

اکنون که متوجه اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام شدیم، از کجا شروع کنیم؟

تولید محتوا در اینستاگرام برنامه می خواهد

اگر فکر می کنیم تا همین جای مقاله را که خواندیم همه چیز برای مان روشن شد، سخت در اشتباه هستیم. از شما دعوت می کنیم با ما به خواندن این نوشتار ادامه دهید تا از نکات ریز و درشتی که در برنامه ریزی تولید محتوا در اینستاگرام اهمیت دارد، آگاه شوید.

برای این که به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم باید برنامه ریزی کنیم که چه محتواهایی را قرار است با دیگران به اشتراک بگذاریم. چگونه برنامه محتوا یا کانتنت پلن را تهیه کنیم؟

انتخاب تم برای تولید محتوا در اینستاگرام

اصلا قضیه را پیچیده نمی کنیم! ظاهر اکانت ما و شکل صفحه پروفایل ما همان تِم اینستاگرام ما محسوب می شود. یک تم مناسب و چشم نواز تاثیر مهمی در جذب بیشتر فالور برای ما خواهد داشت. تم اکانت ما نشان دهنده کلی برند ما خواهد بود. این تم اینستاگرام است که حس اولیه را در مخاطب نسبت به برند ایجاد می کند.

دوباره صفحه اینستاگرام را باز کنیم. به صفحه پروفایل یکی از برندهایی که فالو می کنیم، برویم. پیشنهاد ما صفحه اینستاگرام Blueskyplanners است. به تک تک پست ها نگاه کنید. در بیشتر پست ها حداقل یک رنگ تازه و زنده کار شده است. از رنگ های لوگوی برند چقدر استفاده شده است؟

ویدیوهای همین صفحه را نگاه کنیم. می بینیم تصاویر ابتدایی، شکل و شمایل مشابه دارند. یکی نیستند ولی از یک الگوی قابل پیش‌بینی برای مخاطب پیروی می کنند.

چرا این تم موثر است؟ این تم کارآمد است زیرا:

  • از رنگ های چشم نواز استفاده می کند
  • اثر آرامش بخش آن با اهداف برند همخوانی دارد
  • شلوغ و آشفته نیست و در یک نگاه می توان تعداد زیادی از تصاویر شبیه به هم را دید و در ذهن نگه داشت
  • تداوم دارد و به تم خود وفادار مانده است

تولید محتوا در هر کجا که باشد لازم است شما به طور کلی با تولید محتوا اشنا شوید.

کپشن هایی آماده کنیم که اینگیجمنت را زیاد می کند

نوشته های زیر پست یا به اصطلاح کپشن ها یکی از مهم ترین شاخص ها در افزایش رشد اکانت اینستاگرام هستند. تولید محتوا در اینستاگرام باید به گونه ای باشد که کپشن مکمل تصویر باشد. توضیحات بیشتری درباره آن را در بر بگیرد و در بیشتر موارد از مخاطب بخواهد کاری انجام بدهد.

یکی از نمونه کارهایی که در کپشن باید مدنظر باشد، کلیک کردن روی لینک داخل بیو است. این کار باعث می شود مخاطب از هماهنگی وبسایت و اینستاگرام برند احساس بهتری پیدا کند.

کدام کپشن ها بیشترین تاثیر را در ذهن مخاطب به جا می گذارند؟ کپشن هایی که احساسات فرد را تحریک کنند مانند کپشن های طنز یا همراه با نکات فکاهی از آن جمله است. البته که کپشن غمگین هم موثر است در صورتی که با برند همخوانی داشته باشد. کپشن های انگیزشی در درجه بعدی تاثیر، قرار دارند.

آمار با یک نکته جالب توام است. اگر اکانت ما بین هزار تا ده هزار فالور دارد، استفاده از ایموجی هم توصیه می شود. حداقل از چهار ایموجی در کپشن استفاده کنیم. اگر تعداد فالورها کمتر یا بیشتر است ایموجی تاثیر کمتری دارد و بیش از سه ایموجی در کپشن استفاده نکنیم.

استفاده از هشتگ موثر

تردیدی نیست که هشتگ گذاری کارآمد بخشی از محتوای عالی اینستاگرام محسوب می شود. هشتگ حتما باید مرتبط باشد. نگاه کردن به اکانت رقبا و این که آنها از چه هشتگ هایی استفاده می کنند، سودمند است.

برنامه ریزی برای قرار گرفتن عکس ها در کنار هم

یکی از راه های تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان کار کردن روی محتوای تصویری به صورتی  خاص است. به عنوان نمونه، می توان برنامه ریزی تصویرها را طوری انجام داد که شکل های جالبی در صفحه پروفایل بیزینس به وجود بیاید. این کار دشوار است و به برنامه ریزی دقیق نیاز دارد.

یکی دیگر از برنامه ریزی های تصویری قرار دادن عکس ها با زمینه های خاص مثلا زمینه سفید با نظم خاص است. چنین کارهایی در ذهن مخاطبان بسیار تاثیر مثبتی دارد.

در مطالب آینده درباره روش های تهیه محتوای میخکوب کننده مخاطب بیشتر صحبت می کنیم.

چکیده

مخاطبان دوست دارند با یک محتوای عالی در اینستاگرام رو به رو شوند. محتوای موثر مانند تصاویر با کیفیت بالا و کپشن های مرتبط و مورد علاقه اینگیجمنت مخاطبان را بالا می برند.

در این مقاله برتری نسبی تولید محتوا در اینستاگرام نسبت به سایر استراتژی ها مشخص شد.

همچنین تشریح شد که برای تولید محتوای عالی به یک برنامه ریزی نیازی داریم. انتخاب تم، نوشتن کپشن های موثر، به کارگیری هشتگی که به افزایش بازدید بینجامد و برنامه ریزی برای چشم نواز بودن عکس ها در صفحه پروفایل از نکاتی هستند که در برنامه ریزی باید به آنها دقت کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیآکادمیتماسواتساپ