دسته‌بندی نشده

افزایش بازدید سایت از این راه های مطمئن و کارآمد قطعی است

افزایش بازدید سایت

پیشنهاد برای عنوان:

7 روش تضمینی افزایش بازدید سایت کاربردی و واقعی

 

برای تهیه و طراحی وب سایت باید دست و دلباز بود. وقتی وب سایت خوب ما آماده شد، باید برای افزایش بازدید سایت چندین برنامه داشته باشیم. اگر در اینترنت جستجو کنیم، خروار خروار راه حل پیشنهاد می شود که برخی از آنها اصلا مفید نیستند.

ما در این نوشتار با هم می خوانیم که چه روش هایی برای افزایش ترافیک سایت ما واقعا کار می کنند. برخی از این روش ها کاملا رایگان هستند اما برای به کار بستن بعضی از آنها باید از جیب مایه گذاشت. در ادامه به این روش ها می پردازیم.

در ابتدا باید بگویم همه روش های افزایش بازدید سایت، زمان بر هستند. استفاده از میانبرها را مثل ربات و…. اصلا پیشنهاد نمی کنیم. دوست عزیزم عجله کار شیطونه و رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود، رهرو آن نیست گهی تند گهی خسته رود. پسقدم به قدم جلو برو تا نتایج عالی به دست بیاری!

1.یافتن کلیدواژه های مرتبط : نخستین راهکار برای افزایش بازدید سایت

محتوای بدون کلیدواژه های مرتبط بود و نبودش فرقی ندارد. باید نویسنده وب سایت ما به قدری توانا باشد که بتواند به صورت طبیعی از شمار بالایی از کلیدواژه ها استفاده نماید. قرار دادن غیرعادی کلمات کلیدی در مطلب و پر کردن نوشتار با کلیدواژه ها فایده ندارد؛ چرا؟

 • هم خواننده را دفع می کند،
 • هم موتورهای جستجو آن را شناسایی می کنند.

استفاده از کلیدواژه ها در همه جای متن اهمیت فراوانی دارد. از کلیدواژه ها باید در عنوان، در متادیسکریپشن، در زیر عنوان ها، در طول متن و حتی در توضیح عکس و نشانی URL استفاده کرد.

2.محتوایی به یاد ماندنی منتشر کنیم

فقط محتوای حاوی کلیدواژه بس نیست. محتوای ما باید چنان در ذهن مخاطب تاثیر بگذارد که آن را به خاطر بسپارد. در واقع، یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید سایت همین است که محتوا هم مفید، هم جذاب باشد.

مردم برای یافتن پاسخ درست و اختصاصی برای بسیاری از پرسش های خود از گوگل استفاده می کنند. اگر محتوای ما پاسخ این سوالات را در بر داشته باشد، در رتبه بندی گوگل بالا خواهد آمد.

اگر بتوانیم هر ماه نزدیک 16 محتوا منتشر کنیم، بازدید از سایت ما تا سخ برابر افزایش خواهد یافت. مننتشر کردن 4 محتوا در ماه با هیچ فرقی ندارد.

به روز رسانی محتوا

به روز کردن محتوا، همانند نوشتن و انتشار آن مهم است. در واقع در این روش، بخش جدید یا تصویر جدید به محتوا اضافه می شود. با به روزکردن های منظم و متوالی می توانید بازدید سایت را افزایش دهید.

مقالات مهمان یا به اصطلاح رپورتاژ آگهی: سومین راهکار افزایش بازدید سایت

انتشار پست ها و محتواهای ما در سایر وب سایت ها کار درستی است. چرا؟ مزایای این کار عبارت است از:

 • تولید لینک ها خارجی
 • افزایش بازدید سایت از یک راه جدید
 • بهبود رتبه در صفحات جستجو

پیش از این کار، حتما وب سایت رقبا را بررسی کنیم. محتوای ما باید از آنها بهتر باشد. وب سایتی متناسب با موضوع بیزینس خود انتخاب کنیم. گایدلاین انتشار محتوای وب سایت را مطالعه نماییم. بهتر است پس از انتشار مطلب، از شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه اجتماعی همان وب سایت، برای تبلیغ رپورتاژ آگهی استفاده کنیم.

4.صفحات شبکه های اجتماعی خود را فعال و به روز نگه داریم

مهم نیست چه بیزینسی داریم. شبکه های اجتماعی راهی اصلی برای جذب مخاطب محسوب می شود. روش های زیر را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به کار بگیریم:

 • محتواهای متنوع در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر کنیم
 • با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشیم مثلا به کامنت های آنها پاسخ کامل و دوستانه بدهیم یا حتی محتواهای مرتبط آنها را بازنشر دهیم.
 • از هشتگ مرتبط استفاده کنیم و از هشتگ بی ربط بپرهیزیم
 • لینک موجود در بیو را مطابق محتوای روز در صورت نیاز تغییر دهیم
 • از تصاویر متنوع استفاده کنیم. با کاور یکنواخت مخاطب را خسته نکینم.
 • اگر مطمئن هستیم اینفلوئنسری درباره موضوع پست ما علاقمند است، حتما او را تگ کنیم

استفاده از شبکه های اجتماعی لینکیدن نیز بسیار جذاب است. در این شبکه اجتماعی می توانید خلاصه ای از محتوای سایت را منتشر کرده و به سایت خود لینک دهید. عکس جذاب و با کیفیتی در شبکه های اجتماعی مانند پینترست اشتراک بگذارید.

5.از تبلیغ برای افزایش بازدید سایت استفاده کنیم

تبلیغات غیررایگان در سایر وب سایت ها و همچنین در سایر شبکه های اجتماعی در افزایش بازدید سایت ما کارآیی زیادی دارد. درست است که در هر جایی که تبلیغ کنیم ممکن است مزایا و معایبی داشته باشد. به عنوان نمونه، یکی پرهزینه است؛ دیگری به بینندگان اجازه می دهد تبلیغ را رد کنند. اما در مجموع، تبلیغات برای افزایش بازدید سایت بسیارضرورت دارد.

پس از اجرای پنین تبلیغاتی مثلا تبلیغات کلیکی، باید به رفتار مخاطبان و کلیدواژه هایی که به کار می برند، حساس باشیم. این واژه ها راهگشای ما برای تهیه مطالب بعدی خواهند بود.

6.فرستادن خبرنامه از راه ایمیل

درست است که امروزه بسیاری از افراد ایمیل ندارند یا آن را چک نمی کنند اما همچنان ارسال ایمیل یکی از راه های افزایش ترافیک سایت به شمار می آید. در فرستادن خبرنامه از راه ایمیل به نکات زیر دقت کنیم:

 • یک دکمه یا لینک در متن یا انتهای متن بگذاریم که خواننده را به محتوای داخل وب سایت هدایت کند
 • مطمئن باشیم که ایمیل ما در موبایل به خوبی و به درستی دیده می شود
 • قرار دادن نام هر فرد در ابتدای ایمیل، تاثیر آن را به شدت افزایش می دهد
 • استفاده از تمپلیت های جذاب و چشمگیر، توجه خواننده را به محتوای بصری هم جلب می کند
 • بر اساس تعدادایمیل های باز شده یا کلیک شده، ایمیل های بعدی را بهینه سازی کنیم

7.استفاده درست از اینفلوئنسرهای صنعت یا بیزینس مرتبط

اینفلوئنسرها از مطالبی که طرفداران آنها دوست دارند، استقبال خوبی خواهند کرد. از راه های زیر می توانیم از اینفلوئنسرها استفاده کنیم:

 • اگر در تهیه محتوای خود از محتوای اینفلوئنسری استفاده کرده ایم، حتما او را تگ کنیم
 • یک مصاحبه با اینفلوئنسر ترتیب دهیم و هنگام انتشار آن، حتما وی را تگ نماییم
 • به یک اینفلوئنسر متکی نشویم. از چندین اینفلوئنسر استفاده کنیم اما در هر محتوا فقط یکی از آنها را تگ کنیم
 • انتشار محتوای خودمان به صورت تبلیغاتی در شبکه اجتماعی اینفلوئنسر هم می تواند مفید باشد

کار کردن با اینفلوئنسرها همیشه آسان نیست. شاید بهتر باشد از آژانس های تبلیغاتی برای کار با اینفلوئنسرها استفاده کنیم.

در آینده با چند راهکار دیگر برای افزایش ترافیک سایت با هم خواهیم بود.

8. سئو و بهینه سازی سایت

حتما عبارت سئو سایت را شنیده اید. واقعا سئو چیست؟ چرا باید از سئو استفاده کنیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، فرآیند سئو از همان ابتدا و از زمان طراحی سایت شروع می شود. از همان ابتدا بایستی استراتژی سئو را مشخص کنید. شاید در ظاهر استراتژی سئو ترسناک و حوصله بر به نظر بیاید، اما در واقع یک برنامه ریزی جامع است برای کلمه کلیدی هایی که قرار است استفاده شوند و همچنین ارتباط بین آن هاست.

استفاده از این کلمات کلیدی در محتوا ها، محصولات و استفاده از ابزار های سئو به افزایش بازدید ارگانیک سایت، کمک می کند.

9. انتشار پادکست

امروزه بازار انتشار و گوش دادن پادکست، بسیار رونق یافته است. به طوری که می بینیم افراد زیادی در مترو، اتوبوس و یا در خلوت خودشان پادکست گوش می دهند، اینطوری هم از زمان استفاده بهینه می کنند هم چیزی یاد می گیرند. سایت ها و کانال ها پادکست های آموزشی بسیار مفیدی به اشتراک گذاشته می شود. پادکست هایی که هم آموزنده هستند ، هم در راستای کسب و کار آن هاست. پادکست های پاسخگوی نیاز کاربر است.

زمانی که محتوای پادکست آموزنده باشد، استقبال زیادی از آن می شود. و حتی بعضی ها در پادکست ها، تجربه های خود را، در حوزه کاری شان بیان می کنند. همه ما دوست داریم تجارب دیگران را بشنویم، تجربه هایی که آن ها با هزینه های بسیاری به دست آورده اند. به همین دلیل بیان تجارب ها هم می تواند جذاب باشد.

مخاطب در پادکست ها با کسب و کار، دوره هایی که برگزار می کنید، مزیت های رقابتی که دارید آشنا می شود. این کار سبب بهبود روابط با مشتریان خواهد شد.

از سویی دیگر مخاطب زمانی که با شما، کسب کارتان و یا لحن و گویش شما ارتباط برقرار می کند و خوشش می آید، هر از چند گاهی به سایت و شبکه اجتماعی شما سر می زند تا ببیند پادکست جدیدی را منتشر کرده اید یا نه؟ همین امر سبب باعث افزایش بازدید سایت شما می  شود.

10.انتشار محتواهای ویدئویی

محتواهای کوتاه ویدئویی از جذاب ترین محتواها هستند چرا که مخاطبان زیادی از آن ها استقبال می کنند، چرا که امروزه اغلب انسان ها مشغله های ذهنی بسیاری دارند و حال و حوصله ی خواندن متن ندارند. محتوا های خود را در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های رایگان مانند آپارات، یوتیوب و… منتشر کنید، وآن ها را به سایت خودتان لینک دهید. این کار سبب افزایش ترافیک سایت و بازدید بیشتر خواهد شد.

خواهید دید که انتشار ویدئو چه تاثیر شگفت انگیزی بر میزان افزایش بازدید سایت تان خواهد داشت، زمانی که محتواهای منظم و چند روز یکبار منتشر کنید.

راستی باید توجه کنید در این ویدئوها هم، محتوای ارزشمند و آموزنده به اشتراک بگذارید. همچنین توصیه می کنیم زیر نویس قرار دهید. با اینکار کسانی که ناشنوا هستند، یا کسانی که در مکان عمومی و پر سر و صدا هستند و یا به هر لیلی نمی توانند صدای ویدئو را گوش دهند از زیرنویس استفاده کنند این یعنی احترام به مخاطب و بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

 

12- انتشار محتوا در بسترهای ویدیویی

محتوای ویدیویی را باید بهترین نوع محتوا برای تعامل با مخاطبان بدانیم. از این رو تلاش کنید برخی از محتواهای خود را به صورت ویدیویی بسازید و برای بالابردن بازدید سایت آنها را در پلتفرم‌های رایگانی چون آپارات، یوتیوب، تماشا و… منتشر کنید. اگر بتوانید حداقل هفته‌ای یک ویدیو منتشر کنید، ترافیک سایت‌تان افزایش خوبی خواهد داشت.

 

چکیده

وب سایت خوب و چشم نواز شرط نخست موفقیت است. ما باید از راهی درست و موثر باعث افزایش بازدید سایت خود شویم.

تهیه کردن فهرست درستی از کلیدواژه های پرکاربرد توسط کاربران نخستین قدم در افزایش بازدید سایت به شمار می رود. تهیه محتوای کاربردی و با نوشتار جذاب یکی دیگر از راه های افزایش ترافیک وب سایت محسوب می شود.

اگر هر از چند گاهی محتوای مناسب و قوی در سایر وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی به صورت مهمان یا رپورتاژ آگهی منتشر کنیم، افراد تازه ای را به سوی سایت خود خواهیم کشاند.

صفحات شبکه های اجتماعی ما در افزایش بازدید سایت نقش حیاتی دارند. آنها را به روز نگه داریم و به محتوایی که در آنها منتشر می کنیم، اهمیت بدهیم.

یکی از راه های زیاد کردن بازدید سایت، تبلیغ در دیگر سایت ها و شبکه های اجتماعی مرتبط با صنعت خودمان است. در نهایت، فرستادن خبرنامه از راه ایمیل و استفاده درست و حساب شده از چندین اینفلوئنسر می تواند برای افزایش بازدید سایت ما مفید باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.